XXXIII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

DZIEŃ UBOGIEGO
15 LISTOPADA 2020 R. 

„Kim są dla nas ci «bankierzy», którzy mogą zapewnić nam trwały zysk? Są nimi ubodzy: zapewniają nam wieczny dochód i już teraz pozwalają ubogacić się w miłości. Ubodzy są w centrum Ewangelii, nie da się jej zrozumieć bez nich. Największym ubóstwem, które trzeba zwalczyć, jest nasze ubóstwo miłości. Księga Przysłów wychwala kobietę pracowitą w miłości, której wartość przewyższa perły: powinniśmy naśladować tę kobietę, która, jak mówi tekst, «do nędzarza wyciąga swe ręce» (Prz 31, 20). Wyciągnij rękę do potrzebującego, zamiast domagać się tego, czego ci brakuje: tak pomnożysz otrzymane talenty.“ (Papież Franciszek)

(1) Nasz Kościół z racji na LOCKDOWN jest zamknięty do publicznych celebracji. Msze i Nieszpory za Zmarłych odprawiają tylko księża. Kościół jest w tym czasie zamknięty. Msze i Nieszpory są transmitowane online.

(2) GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA DO PRYWATNEJ MODLITWY:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 12:00 – 13:00 & 18:30 – 19:30

SOBOTA: 12:00 – 13:00 & 16:00 – 17:00

NIEDZIELA: 12:00 – 15:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu

(3) TRANSMISJE ONLINE:

DNI POWSZEDNIE:

20:00 – Msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia.

NIEDZIELA:

9:00 – Msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00

10.00 – Msza z kazaniem dla dzieci

20:00 – Msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30

NIESZPORY ZA ZMARŁYCH będą kontynuowane w listopadzie po Mszy świętej wieczornej. Prosimy, aby przesyłać imiona osób zmarłych, a także ciężko chorych i umierających, za których chcecie byśmy się modlili (pobierz tekst nieszporów w formacie PDF).

(4) PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA. W najbliższą środę i w czwartek (18 i 19 listopada) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na pierwszą katechezę. Ze względu na trwający LOCKDOWN katecheza ta musi być zdalna i odbędzie się na platformie ZOOM. Spotkania online rozpoczną się o godzinie 18:00. Ze wszystkimi kandydatami będą się wkrótce kontaktować animatorzy w celu przekazania linków do spotkań.

(5) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na stronie www oraz u stewardów. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *