XXIX Niedziela Zwykła

18 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

(1) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online), niedziele: 08:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Liczba osób mogących uczestniczyć Eucharystii jest ograniczona. W niedzielę dla osób, które nie zmieszczą się w świątyni, otwieramy Windsor Hall, gdzie jest możliwość uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.

(2) SPOWIEDŹ. W tygodniu można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Od poniedziałku do piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:00; W soboty od 10:30 do 12:00 oraz od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w czasie Mszy świętych i nie ma spowiedzi w niedzielę.

(3) KANCELARIA PARAFIALNA jest wciąż dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(4) RÓŻANIEC. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o godzinie 18:30. Modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w formie dialogu prowadzącego kapłana i jednej osoby reprezentującej zgromadzonych wiernych, którzy uczestniczą w odpowiedziach w milczeniu lub szeptem. Prosimy o zgłaszanie się osób do prowadzenia Różańca.

W najbliższy piątek o godzinie 17:30 zapraszamy na Różaniec dzieci, z Eucharystycznego Ruchu Młodych, ministrantów i kandydatów.

(5) MODLITWY ZA ZMARŁYCH. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – czas intensywniejszej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Od 2-9 listopada msze święte w intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach o godzinie 19:00. Ich imiona wyczytujemy w czasie mszy świętych o godzinie 10:00 oraz w nieszporach za zmarłych o 19:30. W niedzielę 8.11 nieszpory będą po mszy świętej o godzinie 19:00. W sobotę 07.11 na Mszy świętej o godzinie 19:00 będziemy modlić się w intencji zmarłych, których prochy spoczywają w naszym kolumbarium.

W związku z pogarszającą się obecnie sytuacją epidemiologiczną, po konsultacji z zarządem cmentarza odwołujemy w tym roku procesje i wspólne modlitwy na cmentarzach.

W przedsionkach kościoła można znaleźć apele zaduszkowe na których można polecać swoich bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w listopadzie. Bardzo prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie ich imion.

(6) BIERZMOWANIE MŁODZIEŻY. Zakończyliśmy już przyjmowanie zgłoszeń młodzieży na przygotowanie do bierzmowania. Osoby, które zgłosiły swój udział oraz ich rodziców zapraszamy na 25 października na mszę świętą o godzinie 14:30, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

(7) BIERZMOWANIE DOROSŁYCH. W czwartek 29 października o godzinie 20:00 w kościele rozpoczniemy kolejny kurs przygotowujący do bierzmowania dorosłych. Kurs potrwa do 17 grudnia (8 spotkań co czwartek). Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Formularz zapisowy jest dostępny u stewardów w kościele oraz na naszej stronie. Zapisy do 29 października 2020 r. Opłaty na pierwszym spotkaniu.

(8) REFERENCJE DO SZKÓŁ KATOLICKICH. Rodziców, którzy chcą uzyskać dla dzieci referencje do szkół katolickich prosimy o postępowanie według instrukcji na naszej stronie internetowej w zakładce kancelaria. Referencje możemy wystawiać jedynie dla osób, które są zapisane do naszej parafii przynajmniej od trzech miesięcy.

(9) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na stronie www oraz u stewardów. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

(10) ZBIÓRKA NA PMK. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na nasz kościół w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Polska Misja Katolicka zlikwidowała obecnie wszelkie dodatkowe zbiórki. Została tylko jedna – na utrzymanie Biura PMK, którą przeprowadzamy dziś przy wyjściu z kościoła.

(11) PLAKATY Z KODEM QR. W wejściach do kościoła, do Windsor Hall oraz do pomieszczeń kancelarii zostały powieszone plakaty z kodem QR, który należy skanować używając aplikacji NHS Covid-19. Jest to nasza prośba, mająca na celu ochronę zdrowia uczestników nabożeństw, a nie bezwzględny wymóg umożliwiający wejście do świątyni.