XXIV Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

13 WRZEŚNIA 2020 R.

(1) O PIERWSZEJ KOMUNII. Z racji I Komunii dziś i w następną niedzielę nie będzie Mszy o godzinie 13:00 ani o 14:30. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii w pozostałych godzinach – w tych dniach, dla osób, które nie zdołają wejść do kościoła będzie przygotowana przestrzeń w Windsor Hall, gdzie będzie można uczestniczyć w transmisji oraz przyjąć Komunię Świętą.

(2) PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA odbędzie się 13 (dziś), 19 i 20 września o godzinie 13:00. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www oraz będą podawane na próbach.

(3) ZMIANA CZASU OTWARCIA KOŚCIOŁA. Od najbliższego tygodnia czas otwarcia kościoła do prywatnej modlitwy i spowiedzi po Mszy Świętej wieczornej będzie skrócony do godziny 20:00. Jest to spowodowane przygotowaniem do sakramentów oraz spotkaniami grup parafialnych.

(4) ZAPISY DO PIERWSZEJ KOMUNII. Rodziców chcących zapisać dziecko do I Komunii Świętej na przyszły rok prosimy o dostarczenie formularza zgłoszeniowego do 9 października. Formularze dostępne u stewardów oraz na stronie internetowej.

(5) CHRZTY. Rodziców chcących zapisać dziecko do chrztu prosimy o umówienie drogą mailową lub telefoniczną spotkania w kancelarii. Dzieci chrzcimy poza Mszą świętą w prostej ceremonii z możliwym udziałem najbliższej rodziny od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, w soboty o 18:10.

(6) BIERZMOWANIE. W najbliższe dwie soboty o godz. 17:00 odbędzie się bierzmowanie. Sakramentu udzieli Rektor Polskiej Misji Katolickiej Ks. prałat Stefan Wylężek. W piątek 18 września br. o godz. 20:00 zapraszamy kandydatów, którzy będą bierzmowani 19 września na próbę liturgiczną. Obecność obowiązkowa!

Przypominamy również o tym, że kandydaci powinni się WYSPOWIADAĆ przed przyjęciem sakramentu. Spowiedź w tygodniu w ramach regularnych dyżurów księży. Nie ma wyznaczonego jednego dnia spowiedzi, dlatego zapraszamy, żeby nie czekać na ostatnią chwilę! Podczas spowiedzi proszę mieć ze sobą indeks kandydata do podpisu.

Kandydaci powinni dostarczyć wypełnione formularze ich świadków najlepiej zostawiając u stewardów w kościele, alba jako skan na adres mailowy podany na naszej stronie internetowej: bierzmowani.ealing@gmail.com

Uwaga! Zamknęliśmy już listę zgłoszeń dla dorosłych kandydatów do bierzmowania. Jednocześnie informujemy, że w połowie października rozpoczniemy nowe przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży. W tym roku przesuwamy granicę wieku kandydatów, tzn. w momencie bierzmowania powinni oni mieć co najmniej 15 lat, czyli zapraszamy młodzież z rocznika 2006 i starszych.

(7) KATECHEZY DLA NARZECZONYCH rozpoczną się 15 września i potrwają do 27 października. Spotkania będą odbywały się we wtorki o 20:30 w kościele. Formularz zgłoszeniowy można otrzymać u stewardów przy wejściu do kościoła i tam też zostawić. Można zgłaszać się również drogą mailową podając swoje imiona i nazwiska, miejsce urodzenia oraz kontakt mailowy i telefoniczny. Koszt katechez 40 funtów od pary, płatny na I katechezie.

(8) KANCELARIA PARAFIALNA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(9) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. We wszystkie czwartki o godzinie 17.00 modlimy się w nieszporach za zmarłych w wyniku pandemii oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii. Udział w nieszporach wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

(10) ZAPIS DO PARAFII. Przypominamy, że Parafia NMP Matki Kościoła jest parafią personalną – aby do niej należeć trzeba się zapisać. Formularz zapisowy na stronie internetowej parafii. Aby otrzymywać jakiekolwiek dokumenty z kancelarii należy być zapisanym do Parafii minimum trzy miesiące.

(11) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(12) DZIĘKUJEMY za ofiarną pracę stewardów. Prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tej posługi zgłaszali swoją gotowość. Można to zrobić telefonicznie i mailowo (w godzinach pracy kancelarii) lub bezpośrednio u stewardów. Lista dyżurów na stronie www oraz u stewardów. Jest jeszcze bardzo dużo dyżurów bez obsady. Jeśli nie znajdziemy wolontariuszy, nie będziemy mogli otworzyć kościoła w tych godzinach.

(13) DZIĘKUJEMY Parafianom za sumienne przestrzeganie wszystkich wytycznych odnośnie zachowania w kościele oraz przepisów sanitarnych. Dzięki Waszej wierności kościół może być otwarty, a Parafia zyskuje zaufanie jako miejsce wiarygodne i bezpieczne.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *