XV Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

12 LIPCA 2020 R.

(1) WRÓCILIŚMY! Od przeszło tygodnia przywrócony jest normalny porządek Mszy świętych. Istnieje także możliwość uczestnictwa ograniczonej liczby wiernych w Eucharystii. Aby ta liczba była jak największa zmniejszyliśmy dystans społeczny w kościele co jednak wymaga zakrycia twarzy maseczką lub w inny adekwatny sposób. Bardzo prosimy, aby o tym pamiętać. Kościół otwieramy nie wcześniej niż 15 minut przed Mszą świętą.

Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa w czasie Mszy świętej nie śpiewamy i nie przekazujemy znaku pokoju. Opuszczana jest modlitwa powszechna, możliwe jest jedynie krótkie kazanie. Lektorzy, ministranci, szafarze nie podejmują jeszcze swej posługi. Do Komunii Świętej podchodzimy według wyznaczonego w kościele porządku. Komunię Świętą przyjmujemy wyłącznie na stojąco na rękę.

(2) SPOWIEDŹ I PRYWATNA MODLITWA. W tygodniu istnieje możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Nie ma spowiedzi w czasie Mszy świętych i NIE MA SPOWIEDZI W NIEDZIELĘ !!! Spowiedź odbywa się na stojąco w przedsionku kościoła przy schodach wiodących na chór, a NIE w KONFESJONAŁACH!!!

Godziny otwarcia kościoła na spowiedź i prywatną modlitwę:

 • Od poniedziałku do piątku: 10:30-12:00 i 19:30-21:00;
 • W soboty: 10:30 – 18:00
 • NIE MA SPOWIEDZI W NIEDZIELĘ !!!

(3) DEZYNFEKCJA. Bezpośrednio po Mszach świętych w niedzielę i po porannej Mszy świętej w tygodniu kościół będzie zamykany do dezynfekcji.

(4) TRANSMISJE NA ŻYWO. Msze święte w tygodniu o godzinie 19:00, a w niedzielę dodatkowo Msza o godzinie 10:00 będą transmitowane online.

(5) PODSTAWOWE INFORMACJE związane z otwarciem kościoła:

 • Należy zachowywać dystans społeczny 1m + i zajmować wyłącznie wyznaczone miejsca w ławkach.
 • Osoby należące do tego samego gospodarstwa domowego mogą siedzieć razem.
 • Podczas wchodzenia i wychodzenia z Kościoła należy używać środków dezynfekujących.
 • W całym Kościele (obowiązuje ruch tylko w jednym kierunku).
 • Należy postępować zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez kapłana prowadzącego Msze świętą i stewardów.
 • Nie należy dotykać klamek, drzwi, poręczy, figur obrazów i krzyży.
 • Dzieci nie mogą biegać po kościele i poruszać się bez nadzoru, muszą być pod stałą opieką rodzica (dotyczy wszystkich poniżej 16 roku życia)
 • Konfesjonały, zakrystia, toaleta oraz kolumbarium są zamknięte.
 • Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
 • Warto przemyśleć czy nie lepiej przybyć na Mszę Świętą w dzień powszedni niż w weekendy.
 • Dla osób, które zamawiały intencje mszalne będzie zarezerwowane miejsce. W pierwszej ławce kościoła po prawej stronie patrząc od wejścia.
 • Dziękujemy za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na naszej stronie (powyżej). Nie mamy jeszcze wszystkich obsadzonych wszystkich godzin otwarcia kościoła. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

(6) SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NA NAJBLIŻSZE DNI:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK.

Msze święte o godzinie 8:00; 10:00 i 19:00

Kościół będzie otwierany 15 minut przed Mszą świętą. Prosimy, aby osoby oczekujące na otwarcie świątyni przestrzegały zasad dystansu społecznego.

 • 7:45 otwarcie kościoła
 • 8:00 Msza święta. Natychmiast po zakończeniu Mszy świętej zamknięcie kościoła
 • 9:45 otwarcie kościoła
 • 10:00 Msza święta. Po Mszy kościół pozostanie otwarty do prywatnej modlitwy do godziny 12:00 w tym czasie będzie możliwość spowiedzi
 • 18:45 otwarcie kościoła
 • 19:00 Msza święta + transmisja online. Po Mszy kościół pozostanie otwarty do prywatnej modlitwy do godziny 21:00 w tym czasie będzie możliwość spowiedzi

SOBOTA

 • 7:45 otwarcie kościoła
 • 8:00 Msza święta Natychmiast po zakończeniu Mszy świętej zamknięcie kościoła
 • 9:45 otwarcie kościoła
 • 10:00 Msza święta.  Po Mszy kościół pozostanie otwarty do prywatnej modlitwy do godziny 18:00 w tym czasie będzie możliwość spowiedzi
 • 18:45 otwarcie kościoła
 • 19:00 Msza święta + transmisja online. Natychmiast po zakończeniu Mszy świętej zamknięcie kościoła

NIEDZIELA

 • Kościół jest otwierany 15 minut przed każdą Mszą świętą i zamykany
  bezpośrednio po nabożeństwie.
 • Msze święte będą celebrowane o: 8:30; 10:00; 11:30; 13:00; 17:15; 19:00; 20:30.
 • Msze o godzinie 10:00 i 19:00 będą transmitowane online.

(7) CHRZTY. Dzieci zapisane do chrztu przed zamknięciem kościołów mogą otrzymać sakrament w każdy dzień powszedni o godzinie 18:00, a w sobotę o 18:10.  Będzie to krótka ceremonia składająca się z liturgii słowa i liturgii sakramentu. Każdego dnia jest możliwy chrzest jedynie dwóch dzieci przy obecności najbliższej rodziny. Szczegóły można ustalać kontaktując się z kancelarią.

(8) PIERWSZA KOMUNIA.Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego sakramentu na naszej stronie parafialnej. Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, a także planowane daty, w których jeśli sytuacja pozwoli dzieci będą mogły Przyjąć Komunię Świętą.

(9) INNE ZASADY. Pozostałe zasady funkcjonowania parafii nie ulegają zmianie. Pomieszczenia parafialne pozostają zamknięte. KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(10) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Poza wyżej wymienionymi celebracjami Mszy świętej, nie ma żadnych wspólnych modlitw i nabożeństw w kościele. We wszystkie czwartki jednak, modlimy się za zmarłych w wyniku pandemii COVID-19 oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. W nieszporach za zmarłych można uczestniczyć wyłącznie poprzez transmisję online w czwartki o godzinie 17:00. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii – ealing.office@gmail.com.

(11) PODZIĘKOWANIA. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na kościół. To wielka pomoc w utrzymaniu i funkcjonowaniu świątyni w tym trudnym czasie. Miesięczny wydatek z tym związany wynosi kilkanaście tysięcy funtów. Obecnie, aby maksymalnie ograniczyć bezpośredni kontakt i zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających w świątyni nie zbieramy tacy w czasie Mszy świętej. Ofiary na ten cel można składać w koszykach przy wyjściu z kościoła. Można również dokonywać przelewu na konto parafii. Dane konta można znaleźć poniżej na naszej stronie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *