XIII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

02 LIPCA 2023 R.

(1) 27 maja 2023 r. odbyło się Bierzmowanie. Sakramentu udzielił JE Bp Piotr Turzyński. Prosimy o modlitwę za wszystkich bierzmowanych w naszej parafii. Kilka zdjęć z uroczystości – LINK. Wszystkie udostępniliśmy zainteresowanym…

(2) Dzisiaj w naszej parafii zbierane jest tak zwane „Świętopietrze” czyli doroczna składka całego Kościoła katolickiego na potrzeby papieskiej posługi. Ofiary można składać do koszyków umieszczonych przy ambonie i między konfesjonałami.

(3) W dniach 6-14 sierpnia odbędzie się pielgrzymka piesza grupy “10 Biała” z Góry Kalwarii na Jasną Górę w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. Po mszach św. reprezentantka grupy będzie zbierała ofiary na jej organizację oraz intencje pielgrzymów duchowych, które pielgrzymi w grupie będą omadlać.

(4) W lipcu i w sierpniu nie będzie niedzielnych mszy świętych o 14:30 i 17:15. Do września nie będzie też niedzielnej mszy świętej o godz. 14:30.

(5) Do środy 5 lipca (włącznie) kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach dyżuru księdza. W lipcu i w sierpniu dyżur księdza w kancelarii tylko w poniedziałki i w czwartki.

(6) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • I środa – o 19:00 msza w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii
  • I czwartek – 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań; nie będzie dodatkowej mszy dla dzieci pierwszokomunijnych.
  • I piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, nie będzie mszy świętej dla dzieci o 17:30 (w lipcu i w sierpniu); po mszy świętej o godzinie 19:00 adoracja i spowiedź do 21:00

(7) Najbliższe spotkanie Oazy będzie 3 lipca.

(8) W najbliższą niedzielę (9 lipca), kazania na wszystkich mszach wygłosi Ks. Krzysztof Pazio MIC misjonarz z Kamerunu. Po mszach będzie możliwość wsparcia misji mariańskich w tym kraju.

(9) Ruszyły zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z rocznika 2015 (ewentualnie 2014). Zapisy potrwają do 6 września. Formularz zapisowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Sakramenty/Pierwsza Komunia Święta.

(10) Zachęcamy młodzież do zapisywania się na przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rocznika 2009 i starszych. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 17 września 2023 r. Wtedy też najprawdopodobniej będzie pierwsze spotkanie. Więcej szczegółów na naszej stronie parafialnej w zakładce Sakramenty/Bierzmowanie.

(11) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(12) Zapraszamy na Dni Młodzieży do Slough, które odbędą się w dniach 7-9 lipca. Spotkanie ma charakter weekendowego zjazdu i dotyczy młodzieży od 14 roku życia w górę. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej www.dnimlodych.org .

(13) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na lipiec i sierpień.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *