VII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

19 LUTEGO 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Najbliższa środa to Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W ten dzień msze święte będą w następującym porządku: 8:00, 10:00, 12:00, 17:30, 19:00 i 20:30. Na każdej mszy świętej będzie posypanie głów popiołem. W ten dzień obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy.

(2) W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem liturgicznym. W piątki będzie droga krzyżowa, dla dzieci o godzinie 17:30  (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca), a dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W soboty będą godzinki o Męce Pańskiej a w niedziele o godzinie 18:30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na czas Wielkiego Postu zawieszamy też śpiewanie nieszporów za zmarłych w czwartki.

(3) Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do włączenia się wielkopostną propozycję „Postnych Piątek”. Udział polega na podjęciu się postu o chlebie i wodzie w wybranej intencji w jeden dzień tygodnia. Wspólną proponowaną intencją postu jest modlitwa o pokój na Ukrainie. Pięć chętnych osób poszczących w poszczególne dni tygodnia tworzy modlitewną grupkę obejmująca wspólnie wszystkie dni tygodnia (w niedzielę się nie pości, a w piątki pościmy wszyscy). Intencję postu wspieramy w tym dniu modlitwą o dar pokoju Św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby w dniu postu wypełnić jakiś uczynek miłosierdzia lub złożyć drobną ofiarę na ubogich. W ten sposób post będzie połączony z modlitwą i jałmużną. Osoby, które z powodu wieku lub zdrowia nie mogą podjąć postu o chlebie i wodzie mogą zastąpić go taką formą postu lub wstrzemięźliwości jaka jest dla nich możliwa. Zapisywać można się w zakrystii lub drogą mailową na adres kancelarii parafialnej: ealing.office@gmail.com .

(4) W najbliższy wtorek rozpoczniemy katechezy dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy o godz. 20:00 do Windsor Hall. Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 28 marca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(5) Kolejna zbiórka ministrantów odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

(6) W sobotę 25 lutego o godzinie 17:00 w Sali Windsor odbędzie się liturgia dla młodych kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Po liturgii zapraszamy ich rodziców na spotkanie związane z wyjściem na „Flame”.

(7) Pragniemy, aby w naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież (14 lat i starszych) na pierwsze spotkanie do klasztoru (wejście jak do kancelarii) 27 lutego na godzinę 18:00. Więcej informacji na naszej stronie internetowej, w biuletynie oraz u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(8) Planujemy aktywować w parafii charytatywną grupę wsparcia dla osób starszych i chorych. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą inicjatywą i chciałby się zaangażować jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy z kancelaria parafialną lub bezpośrednio z ks. Proboszczem.

(9) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na marzec.

(10) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(11) W Rzymie, 10 lutego 2023 roku Kapituła Generalna dokonała wyboru nowego Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Marianów. Został nim ks. Joseph Roesch MIC, dotychczasowy Wikariusz Generalny Zgromadzenia. Wikariuszem Generalnym został dotychczasowy Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów ks. Tomasz Nowaczek MIC. W marcu w Prowincji Polskiej zostanie wybrany nowy Przełożony Prowincjalny. W tym czasie wyborów prosimy o modlitwę za Zgromadzenie Księży Marianów, które od samego początku istnienia naszej parafii otacza ją swoją duszpasterską troską. Więcej informacji na marianie.pl.

(12) Katolicki Uniwersytet Lubelski otwiera w tym roku swoje przedstawicielstwo w Londynie i zaprasza do uczestnictwa w kursach w Studium KUL dla Polonii i Polaków za Granicą. Studium jest bezpłatne. Zajęcia prowadzone są online oraz część stacjonarnie. Obecnie ok. 100 osób z UK bierze w nim udział. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Szczegóły na stronie polonia.kul.pl .

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.