VI Niedziela Zwykła

oparosia1Uncategorized Leave a Comment

     16 LUTEGO 2020 R.

  • TACA: 09.02.2020 – £1,996, Gift Aid – £982. Bóg zapłać!
  • ODESZLI DO WIECZNOŚCI: +Maria Azarko, msza pogrzebowa: czwartek, 20.02.2020 r. godz. 11:00.
  • JUBILEUSZ 350 LAT POWSTANIA ZGROMADZENIA KSIĘŻY MARIANÓW: z tej okazji Watykańska Penitencjaria Apostolska udzieliła wszystkim wiernym poleconym opiece duszpasterskiej naszego Zgromadzenia możliwości uzyskania odpustów zupełnych. Jednym z 24 miejsc na świecie, gdzie można dostąpić tego dobrodziejstwa, jest nasz kościół na Ealingu. Odpust można uzyskać każdego dnia począwszy od 8 grudnia 2019 r. do 8 grudnia 2023 r. Pełną informację na ten temat można znaleźć w specjalnych fiszkach wyłożonych na stoliku pod chórem. 
  • Zbliża się czas Wielkiego Postu. Przygotowaliśmy SPECJALNY NUMER BIULETYNU PARAFIALNEGO z informacjami dotyczącymi przeżywania tego okresu w naszej parafii. Zawiera on także dwie propozycje, do których może się włączyć każda chętna osoba (szczegóły w dziale poniżej na naszej stronie).
  • HERBATKA DLA SENIORÓW: niedziela, 8 marca 2020 r. o godz. 15:00.
  • PIELGRZYMKA DO LOURDES DLA CHORYCH I WOLONTARIUSZY AUTOBUSEM MIŁOSIERDZIA ‘JUMBULANCE’ odbędzie się w dniach od 17 do 25 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje – dr Bożena Laskiewicz, tel. 07877155836.
  • KONCERT ,,MARYJA MATKA’’: w sobotę 23 maja 2020 r. w Saint George’s Cathedral odbędzie się koncert „Maryja Matka” w wykonaniu Stanisława Soyki oraz innych artystów. Bilety do kupienia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt biletu £15. Szczegóły na plakatach i fiszkach w kruchcie kościoła. Uwaga! 2 tygodnie temu uległa zmianie godzina koncertu, koncert odbędzie się nie o godz. 16:00 jak wcześniej podawano, ale o godz. 15:00. Wszyscy, którzy kupili już u nas bilety mogą je wymienić na nowe lub uzyskać zwrot pieniędzy.
  • SETTLED STATUS: kolejne spotkanie, gdzie będzie można uzyskać bezpłatną pomoc w składaniu wniosków o status osoby osiedlonej odbędzie się 23 lutego 2020 r. w godz. 9:30 – 15:30 w Windsor Hall.
  • SETTLED STATUS: Osoby które jeszcze nie aplikowały o Status Osoby Osiedlonej i nie wiedzą jak to zrobić mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w punkcie Sami Swoi Przekazy Pieniężne na Ealing Broadway. Wciąż jest wiele wolnych terminów, z darmowej usługi może skorzystać kilkaset osób tygodniowo. Wizytę można umówić bezpośrednio u kasjera albo zapisać się na stronie: samiswoi.simplybook.it
  • Przypominamy, że PARAFIE POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ W ANGLII SĄ PARAFIAMI PERSONALNYMI, a nie terytorialnymi, jak większość parafii w Polsce. Dlatego każdy Polak, jeśli chce należeć do polskiej parafii w Anglii, musi się do niej zapisać wypełniając stosowny formularz w kancelarii. Formularz można pobrać również na stronie parafialnej w zakładce „kancelaria”. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby dopełnili tej formalności. Zapisanie się do parafii umożliwia (po kilku miesiącach od tego faktu) wystawianie wszelkich zaświadczeń i zezwoleń ze strony parafii.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *