V Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized

26 MARCA 2023 R.

“ŚWIĘTY JAN PAWEŁ WIELKI”
STANOWISKO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI (tekst)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Dzisiaj rozpoczęliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Prowadzi je ks. Dariusz Drzewiecki MIC misjonarz z Filipin. Katechezy rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach świętych, oraz w poniedziałek, wtorek i w środę na mszach świętych o 10:00, 19:00 oraz dodatkowa katecheza po mszy wieczornej w poniedziałek, wtorek i środę. Rekolekcyjne msze święte wieczorne oraz następująca po nich katecheza będą transmitowane online.

Zachęcamy do wsparcia naszej misji na Filipinach za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich – link: POMÓŻ DZIECIOM NA FILIPINACH

Od poniedziałku do środy w czasie mszy świętych zbierana będzie taca rekolekcyjna przeznaczona na potrzeby misyjne na Filipinach. Spowiedź w czasie rekolekcji pół godziny przed mszą świętą o godzinie 10:00 i po mszy do ostatniego penitenta. Pół godziny przed mszą świętą o 19:00 oraz po wieczornej katechezie do ostatniego penitenta.

(2) Prosimy aby spowiedzi wielkopostnej nie odkładać na ostatnie dni przed świętami tylko korzystać z wyznaczonych godzin spowiedzi w normalnych dniach tygodnia. Postaramy się aby wystarczająca ilość kapłanów pełniła posługę w konfesjonałach. W wielkim tygodniu spowiedź wyłącznie w poniedziałek wtorek i środę od 9:30-10:00 i po mszy do ostatniej osoby oraz od 18:15-19:00 i po mszy do ostatniej osoby.

(3) W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem liturgicznym. W piątki droga krzyżowa, dla dzieci o godzinie 17:30, a dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W soboty o 9:30 godzinki o Męce Pańskiej a w niedziele o godzinie 18:30 nabożeństwo Gorzkich Żali.

(4) Od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy.

(5) Zachęcamy wszystkich pełniących posługę lektorów aby wpisywali się w zakrystii do czytania na niedzielę i święta. Wszystkich czytających w powszednie dni tygodnia prosimy o uzgodnienie tego w zakrystii przed mszą świętą.

(6) Zbliża się czas świąt, dlatego prosimy, aby zadbać o sakramenty dla chorych i osób starszych. Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu umówienia się na ewentualny przyjazd księdza.

(7) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

(8) W naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież (14 lat i starszych) na spotkania do klasztoru w co drugi poniedziałek. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(9) Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do włączenia się w wielkopostną propozycję „Postnych Piątek”. Udział polega na podjęciu się postu o chlebie i wodzie w wybranej intencji w jeden dzień tygodnia. Wspólną proponowaną intencją postu jest modlitwa o pokój na Ukrainie. Pięć chętnych osób poszczących w poszczególne dni tygodnia tworzy modlitewną grupkę obejmująca wspólnie wszystkie dni tygodnia (w niedzielę się nie pości, a w piątki pościmy wszyscy). Intencję postu wspieramy w tym dniu modlitwą o dar pokoju Św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby w dniu postu wypełnić jakiś uczynek miłosierdzia lub złożyć drobną ofiarę na ubogich. W ten sposób post będzie połączony z modlitwą i jałmużną. Osoby, które z powodu wieku lub zdrowia nie mogą podjąć postu o chlebie i wodzie mogą zastąpić go taką formą postu lub wstrzemięźliwości jaka jest dla nich możliwa. Zapisywać można się w zakrystii lub drogą mailową na adres kancelarii parafialnej: ealing.office@gmail.com .

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień.

(11) W dniu 4 marca 2023 r. młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczyła na „Wembley Arena” w największym zgromadzeniu młodych katolików Anglii i Walii. Wydarzenie nosi nazwę „Flame”. Następne odbędzie się w 2025 roku. Na naszej stronie można znaleźć link do galerii fotografii z tegoż wydarzenia. Módlmy się za naszą młodzież o dobre owoce tych „rekolekcji”.

(12) Katolicki Uniwersytet Lubelski otwiera w tym roku swoje przedstawicielstwo w Londynie i zaprasza do uczestnictwa w kursach w Studium KUL dla Polonii i Polaków za Granicą. Studium jest bezpłatne. Zajęcia prowadzone są online oraz część stacjonarnie. Obecnie ok. 100 osób z UK bierze w nim udział. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Szczegóły na stronie polonia.kul.pl .

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.