V Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

7 MAJA 2023 R.

(1) Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godzinie 18:30 a w tygodniu po mszy św. o godzinie 19:00.

(2) W tym tygodniu od wtorku do czwartku młodzi kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania.

(3) W tę sobotę, podobnie jak i we wszystkie soboty maja nie będzie spowiedzi o godzinie 17:00.

(4) W sobotę o godzinie 12:00 i 15:00 oraz w niedzielę o godzinie 14:30 odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Na msze pierwszokomunijne będą obowiązywały wejściówki. Prosimy o modlitwę za rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Z racji na Pierwszą Komunię w niedzielę po południu także nie będzie spowiedzi.

(5) W naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież na spotkania w co drugi poniedziałek. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC. Najbliższe spotkanie przypada 15 maja o godz. 18:00.

(6) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 23 maja 2023 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 27 czerwca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(7) Dorośli kandydaci, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w naszej parafii w tym roku (27 maja) proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z wymaganymi dokumentami. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na maj i czerwiec oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3,00).

(9) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *