Niedziela Zmartwychwstania

09 KWIETNIA 2023 R.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i pięknego przeżycia naszych świątecznych ceremonii. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w dekorację świątyni szczególnie Paniom które ofiarnie układały kwiaty. Dziękujemy Chórowi i Pani Organistce za zadbanie o muzyczną oprawę liturgii. Dziękujemy klerykowi Januszowi i ministrantom za wierną służbę przy ołtarzu Pana. Niech Zmartwychwstały obdarzy Was swym błogosławieństwem.

(1) Jutro Poniedziałek Wielkanocny msze święte jak w niedzielę oprócz mszy świętych o 14:30 i 20:30, których nie będzie.

(2) Kancelaria parafialna będzie zamknięta do 16 kwietnia 2023 roku.

(3) Informujemy, że parafialna restauracja „LUBCZYK” będzie zamknięta do 13 kwietnia 2023 roku.

(4) W naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież (14 lat i starszych) na spotkania  w co drugi poniedziałek. Najbliższe spotkanie 17 kwietnia o godzinie 18:00. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(5) Zachęcamy wszystkich pełniących posługę lektorów aby wpisywali się w zakrystii do czytania na niedzielę i święta. Wszystkich czytających w powszednie dni tygodnia prosimy o uzgodnienie tego w zakrystii przed mszą świętą.

(6) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

(7) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00).

(8) W dniu 4 marca 2023 r. młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczyła na „Wembley Arena” w największym zgromadzeniu młodych katolików Anglii i Walii. Wydarzenie nosi nazwę „Flame”. Następne odbędzie się w 2025 roku. Na naszej stronie można znaleźć link do galerii fotografii z tegoż wydarzenia. Módlmy się za naszą młodzież o dobre owoce tych „rekolekcji”.

(9) Katolicki Uniwersytet Lubelski otwiera w tym roku swoje przedstawicielstwo w Londynie i zaprasza do uczestnictwa w kursach w Studium KUL dla Polonii i Polaków za Granicą. Studium jest bezpłatne. Zajęcia prowadzone są online oraz część stacjonarnie. Obecnie ok. 100 osób z UK bierze w nim udział. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Szczegóły na stronie polonia.kul.pl .