Niedziela Trójcy Świętej

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

7 CZERWCA 2020 R.

I. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

(1) BOŻE CIAŁO. W czwartek 11/06 – W Polsce Uroczystość Bożego Ciała, która w kościele w Anglii jest przeniesiona na Niedzielę i tak będzie celebrowana w naszym kościele. Jak w każdy czwartek o godzinie 17.00 nieszpory za zmarłych, Transmisja Mszy świętej o godzinie 20.00, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i nabożeństwo czerwcowe.

(2) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. We wszystkie czwartki modlimy się za zmarłych w wyniku pandemii COVID-19 oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Transmisja z Nieszporów w czwartki o godzinie 17:00. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii – ealing.office@gmail.com.

(3) PODZIĘKOWANIA: Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo parafię w tym trudnym czasie. To bardzo konkretny znak odpowiedzialności za nasz kościół. W związku z brakiem niedzielnej „tacy” comiesięczne wydatki przekraczają przychody, ale każda ofiara pomaga przetrwać kryzys bez drastycznego ogołocenia uczynionych w ostatnich latach oszczędności. Ofiary można składać na konto parafialne lub przez przesłanie czeku. Stosowne dane można znaleźć poniżej na naszej stronie.

(4) INTENCJE MSZALNE można zamawiać drogą mailową lub telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Poniżej na stronie znajduje się banner “Intencje Mszy Św. na najbliższe dni”, który przenosi do pliku w formacie PDF z intencjami na nadchodzący tydzień.

(5) PIERWSZĄ KOMUNIĘ planujemy po okresie wakacyjnym, z tym, że możliwe byłoby wcześniejsze przyjęcie I Komunii dla mniejszych grup dzieci, gdyby tego pragnęli rodzice, jednak z pewnością nie wcześniej niż w sierpniu.
Szczegóły zapisów dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok ogłosimy we wrześniu.

(6) ZMIANA TERMINU BIERZMOWANIA: Niestety z informacji, które otrzymujemy wynika, że kościoły mogą pozostać zamknięte do początku lipca. Modlimy się, aby tak nie było, jednak musimy odwołać planowaną datę sakramentu bierzmowania. Nową datę BIERZMOWANIA ustalimy najprawdopodobniej na wrzesień.

II. FUNKCJONOWANIE PARAFII W TRAKCIE PANDEMII:

Konferencja Biskupów Anglii i Walii wydała wytyczne (19.03.2020 – PDF; 27.03.2020 r. – PDF) odnośnie funkcjonowania Kościoła i sprawowania Liturgii w czasie PANDEMII KORONAWIRUSA. Kierując się tymi wytycznymi informujemy, że w naszej parafii obowiązują następujące zasady:

(1) KOŚCIÓŁ JEST ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA! Decyzją Rządu od 24 marca kościoły jako miejsca publicznych zgromadzeń muszą pozostawać zamknięte.

(2) MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIAJĄ TYLKO KSIĘŻA, BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy na czas pandemii od udziału w mszy świętej w niedziele i w święta nakazane. Ze względu na powyższy zakaz, msze święte są transmitowane na żywo z naszego kościoła parafialnego w następującym porządku:

w dni powszednie:
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia, a po niej: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

w niedziele:
9:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00.
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30, a po mszy: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

(3) NIE MA OBECNIE SPOWIEDZI POZA SKRAJNYMI PRZYPADKAMI. KAPŁAN NIE MOŻE ODWIEDZAĆ CHORYCH NA KORONAWIRUSA LUB PRZECHODZĄCYCH KWARANTANNĘ! Można jednak korzystać z niesakramentalnych dróg zyskiwania odpuszczenia grzechów lekkich (w artykułach: link i link możesz się dowiedzieć, co gładzi grzechy powszednie). W przypadku gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem można też wzbudzić tzw. ŻAL DOSKONAŁY (pobierz krótką instrukcję), który skutkuje odpuszczeniem grzechów ciężkich. Zachęcamy ponadto do MODLITWY oraz korzystania z ODPUSTÓW specjalnie wyznaczonych na ten czas przez Stolice Apostolską.

(4) KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(5) SAKRAMENTY: chrztu, I spowiedzi, I Komunii świętej, bierzmowania i małżeństwa oraz msze pogrzebowe zostają ODŁOŻONE do czasu ustania epidemii.

(6) WSZYSTKIE SPOTKANIA religijnych grup formacyjnych, grup samopomocowych oraz innych grup spotykających się w naszej parafii zostają ODWOŁANE do czasu ustania epidemii.

(7) POWYŻSZE ZASADY BĘDĄ AKTUALIZOWANE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *