Niedziela Trójcy Świętej

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

04 CZERWCA 2023 R.

(1) 27 maja 2023 r. odbyło się Bierzmowanie. Sakramentu udzielił JE Bp Piotr Turzyński. Prosimy o modlitwę za wszystkich bierzmowanych w naszej parafii. Kilka zdjęć z uroczystości – LINK. Wszystkie zdjęcia zapewne będą udostępnione zainteresowanym za tydzień bądź dwa…

(2) W sobotę 03 czerwca o godzinie 11:00 w Katedrze Płockiej nasz parafianin Piotr Stann przyjął święcenia kapłańskie. Mszę świętą prymicyjną będzie celebrował w Płońsku w parafii św. Michała Archanioła w niedzielę 11 czerwca o godzinie 11:30. Prymicję w naszej parafii odprawi w późniejszym terminie. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

(3) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy św. o godz. 19:00 a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30. Rozpoczęliśmy okres zwykły w roku kościelnym, dlatego też wracamy do praktyki śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki po mszy świętej wieczornej. Przypominamy także, że aż do września nie będzie niedzielnej mszy świętej o godzinie 14:30.

(4) W najbliższą środę przypada pierwsza środa miesiąca – zapraszamy na mszę świętą o 19:00 w intencji dzieci i młodzieży.

(5) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci, które chciałyby dołączyć do grona ministrantów naszej Parafii. Zaproszenie kierujemy szczególnie do dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą.

(6) 10 czerwca 2023, po raz szesnasty, w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall niedaleko Corby, odbędzie się Wesoły Dzień Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii we współpracy  z Polską Macierzą Szkolną i Parafią Devonia. Więcej informacji na plakacie w wejściu do kościoła i pod tym linkiem.

(7) W najbliższą niedzielę 11 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po mszy świętej o godzinie 13:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się od wspólnej modlitwy i śpiewów i zakończy tuż przed mszą świętą o godzinie 17:15.

(8) Oaza Ruchu Światło Życie zaprasza na kolejne spotkanie 12 czerwca o godzinie 18:00.

(9)Zapraszamy na Dni Młodzieży do Slough, które odbędą się w dniach 7-9 lipca. Spotkanie ma charakter weekendowego zjazdu i dotyczy młodzieży od 14 roku życia w górę. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej www.dnimlodych.org .

(10) Ruszyły zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z rocznika 2015 (ewentualnie 2014). Zapisy potrwają do 6 września. Formularz zapisowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Sakramenty / Pierwsza Komunia Święta.

(11) Oaza Ruchu Światło Życie z Polski z diecezji wrocławskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne młodzież z naszej Parafii (klasy GCSE i starszych). Więcej informacji u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(12) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na czerwiec, lipiec i sierpień oraz miesięcznik dla dzieci „Staś” w cenie 3 funty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *