Niedziela Palmowa

Klaudiusz RokickiUncategorized

02 KWIETNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Chcemy przed świętami wyczyścić wykładzinę podłogową w kościele. W związku z tymi pracami od poniedziałku do środy w godzinach od 11:00 do 18:00 dostęp do świątyni będzie utrudniony.

(2) W związku z nadchodzącą celebracją Triduum Paschalnego nie będzie żadnych dodatkowych nabożeństw ani spowiedzi związanych z pierwszym czwartkiem i pierwszym piątkiem miesiąca.

(3) Ministranci i kandydaci, którzy chcą służyć przy ołtarzu w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wigilię Paschalną proszeni są o przybycie godzinę przed rozpoczęciem liturgii.

(4) Kancelaria parafialna będzie zamknięta od Wielkiego Czwartku do 16 kwietnia.

(5) Zachęcamy wszystkich pełniących posługę lektorów aby wpisywali się w zakrystii do czytania na niedzielę i święta. Wszystkich czytających w powszednie dni tygodnia prosimy o uzgodnienie tego w zakrystii przed mszą świętą.

(6) Biuletyny na dzisiejszą niedzielę są wyłożone tradycyjnie przy wyjściach z kościoła. Przygotowaliśmy też specjalny numer biuletynu zawierający informacje dotyczące spowiedzi i celebracji Wielkiego Tygodnia. Jest on wyłożony na półeczce między konfesjonałami.

(7) PORZĄDEK SPOWIEDZI I CELEBRACJI W WIELKIM TYGODNIU:

Spowiedź w Wielkim Tygodniu (wyłącznie od poniedziałku do środy)

 • 09:30 – 10:00; 10:30 do ostatniego penitenta
 • 18:00 – 19:00; 19:30 do ostatniego penitenta

Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku wielkanocnego włącznie nie ma spowiedzi.

Wielki Czwartek 

 • 20:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej
 • Po mszy świętej czuwanie przy „Ciemnicy” do godziny 23:00

Wielki Piątek (w tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy)

 • 08:00 – Jutrznia i Godzina czytań przy „Ciemnicy”; pierwszy dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego
 • 10:00 – Droga Krzyżowa
 • 15:00 – Liturgia Męki Pańskiej
 • Po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godziny 24:00. W czasie adoracji będzie możliwość ucałowania Krzyża  dla osób, które nie mogły uczestniczyć w liturgii o godzinie 15:00.

W związku z celebracją Triduum Paschalnego nie będzie żadnych    dodatkowych nabożeństw ani spowiedzi związanych  z pierwszym czwartkiem i pierwszym piątkiem miesiąca.

Wielka Sobota

 • 08:00 – Jutrznia i Godzina czytań przy ołtarzu wystawienia; kolejny dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego
 • 09:00 – 18:00 – święcenie pokarmów w Windsor Hall
 • 18:00 – 20:00 – kościół zamknięty ze względu na sprzątanie

Niedziela Zmartwychwstania

 • 21:00 w sobotę – Wigilia Paschalna (na liturgię przynosimy świece)
 • 07:00 – msza poranna o charakterze rezurekcyjnym; po mszy kolejny dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego
 • Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę

Poniedziałek Wielkanocny

 • Msze święte jak w niedzielę oprócz mszy świętych o godz. 14:30 i 20:30, których nie będzie

(8) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

(9) W naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież (14 lat i starszych) na spotkania do klasztoru w co drugi poniedziałek. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00).

(11) W dniu 4 marca 2023 r. młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczyła na „Wembley Arena” w największym zgromadzeniu młodych katolików Anglii i Walii. Wydarzenie nosi nazwę „Flame”. Następne odbędzie się w 2025 roku. Na naszej stronie można znaleźć link do galerii fotografii z tegoż wydarzenia. Módlmy się za naszą młodzież o dobre owoce tych „rekolekcji”.

(12) Katolicki Uniwersytet Lubelski otwiera w tym roku swoje przedstawicielstwo w Londynie i zaprasza do uczestnictwa w kursach w Studium KUL dla Polonii i Polaków za Granicą. Studium jest bezpłatne. Zajęcia prowadzone są online oraz część stacjonarnie. Obecnie ok. 100 osób z UK bierze w nim udział. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Szczegóły na stronie polonia.kul.pl .

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.