IV Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

29 STYCZNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) W dzisiejszą niedzielę, po mszy świętej o godz. 13:00 zapraszamy wszystkich członków kół Żywego Różańca na spotkanie do sali Windsor.

(2) Dzisiaj, po mszy świętej o 14:30 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek zespołu Żywiec. Koncert odbędzie się w kościele.

(3) Od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezę. Obecność obowiązkowa. Więcej o przygotowaniu do bierzmowania na naszej stronie – LINK

(4) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • pierwsza środa – o 19:00 msza w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii
  • pierwszy czwartek – o 17:30 msza święta dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych (dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa); 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań
  • pierwszy piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45 spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci, po mszy świętej o godzinie 19:00 adoracja i spowiedź aż do 21:00
  • pierwsza sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • pierwsza niedziela  – o 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu

(5) Dzieci i młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę na godzinę 18:00.

(6) W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji katolickiej obchodzone jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte o godzinie 08:00; 10:00; 17:30 (dla dzieci pierwszokomunijnych) i 19:00. W tym dniu w ramach liturgii celebrowany jest obrzęd poświęcenia świec przyniesionych przez wiernych. Święto Ofiarowania jest także dniem modlitw w intencji osób konsekrowanych.

(7) Rozpoczynamy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 2 lutego 2023 r. w Sali na wieży o godz. 20:00.  Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Kurs potrwa do 23 marca. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz pobrać go z naszej strony parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz na pierwszym spotkaniu.

(8) W piątek o godzinie 11:00 będziemy rozbierali dekoracje bożonarodzeniowe. Jeśli ktoś ma czas i chęci to będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w tej pracy.

(9) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów.

(10) Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczniemy od wtorku 21 lutego 2023 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez    28 marca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(11) Pragniemy, aby w naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Osoby, które kiedykolwiek należały/należą do wspólnot oazowych, a chciałyby kontynuować formację lub mogą posługiwać jako animatorzy prosimy o kontakt z ks. Piotrem Szyperskim MIC.

(12) Po przerwie związanej z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia zapraszamy na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH, które będą odprawiane w naszym kościele w czwartki po mszy św. o godzinie 19:00.

(13) Przy ambonie wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Terminy wizyt w konkretnych domach będziemy ustalali telefonicznie.

(14) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na luty i marzec oraz w kalendarze na bieżący rok.

(15) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(16) W dzisiejszym wydaniu Biuletynu parafialnego można znaleźć intencje modlitewne dla Kół Żywego Różańca. Powstała też specjalna strona w dziale “Grupy parafialne”. Zapraszamy pod ten LINK.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.