IV Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized

19 MARCA 2023 R.

“ŚWIĘTY JAN PAWEŁ WIELKI”
STANOWISKO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI (tekst)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Dzisiaj (19.03.2023), Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odprawi mszę świętą o godz. 17:15. Po mszy będzie możliwość porozmawiania z ks. Rektorem o rekrutacji do drugiej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

(2) Rekolekcje Wielkopostne w tym roku rozpoczną się w następną niedzielę i potrwają do środy 29 marca 2023 r. a poprowadzi je Ks. Dariusz Drzewiecki MIC misjonarz z Filipin.

(3) W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem liturgicznym. W piątki droga krzyżowa, dla dzieci o godzinie 17:30, a dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W soboty o 9:30 godzinki o Męce Pańskiej a w niedziele o godzinie 18:30 nabożeństwo Gorzkich Żali.

(4) Jutro przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (przeniesiona z niedzieli). Msze święte tak jak w każdy poniedziałek, zaś w sobotę 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

(5) Od poniedziałku do czwartku na godz. 17:30 zapraszamy rodziny dzieci pierwszo-komunijnych na katechezy. Obecność obowiązkowa.

(6) Wspólnota „Różdżka z pnia Jessego” działająca w naszej parafii zaprasza w każdą środę o godzinie 20:15 (do 31 maja 2023 r.) do naszego kościoła parafialnego na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Więcej informacji można uzyskać w kancelarii parafialnej lub u księdza Wiktora.

(7) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy kandydatów i ministrantów na zbiórkę (przygotowujemy już posługę na Triduum Paschalne).

(8) Zbliża się czas Świąt, dlatego prosimy, aby zadbać o sakramenty dla chorych i osób starszych. Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu umówienia się na ewentualny przyjazd księdza.

(9) W naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież (14 lat i starszych) na spotkania do klasztoru w co drugi poniedziałek. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(10) Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do włączenia się w wielkopostną propozycję „Postnych Piątek”. Udział polega na podjęciu się postu o chlebie i wodzie w wybranej intencji w jeden dzień tygodnia. Wspólną proponowaną intencją postu jest modlitwa o pokój na Ukrainie. Pięć chętnych osób poszczących w poszczególne dni tygodnia tworzy modlitewną grupkę obejmująca wspólnie wszystkie dni tygodnia (w niedzielę się nie pości, a w piątki pościmy wszyscy). Intencję postu wspieramy w tym dniu modlitwą o dar pokoju Św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby w dniu postu wypełnić jakiś uczynek miłosierdzia lub złożyć drobną ofiarę na ubogich. W ten sposób post będzie połączony z modlitwą i jałmużną. Osoby, które z powodu wieku lub zdrowia nie mogą podjąć postu o chlebie i wodzie mogą zastąpić go taką formą postu lub wstrzemięźliwości jaka jest dla nich możliwa. Zapisywać można się w zakrystii lub drogą mailową na adres kancelarii parafialnej: ealing.office@gmail.com .

(11) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień.

(12) W dniu 4 marca 2023 r. młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczyła na „Wembley Arena” w największym zgromadzeniu młodych katolików Anglii i Walii. Wydarzenie nosi nazwę „Flame”. Następne odbędzie się w 2025 roku. Na naszej stronie można znaleźć link do galerii fotografii z tegoż wydarzenia. Módlmy się za naszą młodzież o dobre owoce tych „rekolekcji”.

(13) Katolicki Uniwersytet Lubelski otwiera w tym roku swoje przedstawicielstwo w Londynie i zaprasza do uczestnictwa w kursach w Studium KUL dla Polonii i Polaków za Granicą. Studium jest bezpłatne. Zajęcia prowadzone są online oraz część stacjonarnie. Obecnie ok. 100 osób z UK bierze w nim udział. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Szczegóły na stronie polonia.kul.pl .

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.