IV Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

30 KWIETNIA 2023 R.

(1) W dzisiejszą niedzielę zapraszamy Kółka Różańcowe na katechezę do Sali Windsor po mszy świętej o godzinie 13:00. Intencje modlitewne na miesiąc maj można znaleźć na naszej stronie.

(2) Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godzinie 18:30 a w tygodniu po mszy św. o godzinie 19:00.

(3) W naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież na spotkania  w co drugi poniedziałek. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC. Najbliższe spotkanie jutro 1 maja o godzinie 18:00.

(4) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • I środa – o 19:00 msza w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii
  • I czwartek – 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań; nie będzie dodatkowej mszy dla dzieci pierwszokomunijnych
  • I piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45; spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci; po mszy świętej o godzinie 19:00 adoracja i spowiedź do 21:00
  • I sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • I niedziela – o 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu

(5) W najbliższą sobotę dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej będą miały swoją pierwszą spowiedź. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę za dzieci w ich szczególnym dniu. W tę sobotę, podobnie jak i we wszystkie soboty maja nie będzie spowiedzi o godzinie 17:00.

(6) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę. Kandydaci będą mieli swój ostatni egzamin. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00 odbędą się obłóczyny nowych ministrantów.

(7) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 23 maja 2023 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 27 czerwca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(8) Dorośli kandydaci, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w naszej parafii w tym roku (27 maja) proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z wymaganymi dokumentami. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej.

(9) W zakrystii można zaopatrzyć się w czasopismo „Staś” dla dzieci (£3,00).

(10) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *