IV Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

3 MAJA 2020 R.

I. OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI: W dniu 3 maja każdego roku celebrujemy w Polsce Uroczystość NMP Królowej Polski, a także święto Konstytucji 3 maja, W tym roku ze względu na niedziele, uroczystość została przesunięta na sobotę 2 maja. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojczyźnie w tym trudnym czasie. W związku z uroczystością bp Wiesław Lechowicz skierował do Polonii i Polaków za granicą słowo (PDF). Również Pan Ambasador RP skierował do wszystkich Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii okolicznościowy list z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja i Dnia Dziedzictwa Narodowego.

(2) NABOŻEŃSTWA MAJOWE: Rozpoczęliśmy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwo majowe. Litanię odmawiamy każdego dnia po różańcu w czasie wieczornej transmisji online.

(3) UWAGA MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. Zbliża się czas zaplanowanych na 11-15 maja 2020 r. egzaminów. Dlatego też, udostępniamy Wam pytania egzaminacyjne. Sposób przeprowadzenia egzaminu i nowe terminy podamy w późniejszym terminie. Niemniej jednak zapraszamy Was do zapoznania się z pytaniami i do dobrego przygotowania się do egzaminów. Pytania w formacie PDF są dostępne do pobrania z naszej strony – link.

(4) KOMUNIKAT DELEGATA KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w związku z zawieszeniem terminu beatyfikacji kard. Wyszyńskiego:
„Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie”

(5) TRANSMISJE ONLINE: W tym tygodniu będziemy kontynuowali naszą modlitwę NIESZPORAMI ZA ZMARŁYCH. Modlimy się w nich za zmarłych w wyniku pandemii koronawirusa oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Transmisja z Nieszporów o godzinie 17:00. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii – ealing.office@gmail.com.

(6) OTRZYMUJEMY PYTANIA o to, w jaki sposób można wesprzeć finansowo parafię w tym trudnym czasie. Na naszej stronie (rubryka “INNE WAŻNE INFORMACJE”) umieściliśmy DANE KONTA PARAFIALNEGO. Bardzo dziękujemy za tę pomoc.

(7) INTENCJE MSZALNE można zamawiać drogą mailową lub telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

II. FUNKCJONOWANIE PARAFII W TRAKCIE PANDEMII:

Konferencja Biskupów Anglii i Walii wydała wytyczne (19.03.2020 – PDF; 27.03.2020 r. – PDF) odnośnie funkcjonowania Kościoła i sprawowania Liturgii w czasie PANDEMII KORONAWIRUSA. Kierując się tymi wytycznymi informujemy, że w naszej parafii obowiązują następujące zasady:

(1) KOŚCIÓŁ JEST ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA! Decyzją Rządu od 24 marca kościoły jako miejsca publicznych zgromadzeń muszą pozostawać zamknięte.

(2) MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIAJĄ TYLKO KSIĘŻA, BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy na czas pandemii od udziału w mszy świętej w niedziele i w święta nakazane. Ze względu na powyższy zakaz, msze święte są transmitowane na żywo z naszego kościoła parafialnego w następującym porządku:

w dni powszednie:
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia, a po niej: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.

w niedziele:
9:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00.
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30, a po mszy: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.

(3) NIE MA OBECNIE SPOWIEDZI POZA SKRAJNYMI PRZYPADKAMI. KAPŁAN NIE MOŻE ODWIEDZAĆ CHORYCH NA KORONAWIRUSA LUB PRZECHODZĄCYCH KWARANTANNĘ! Można jednak korzystać z niesakramentalnych dróg zyskiwania odpuszczenia grzechów lekkich (w artykułach: link i link możesz się dowiedzieć, co gładzi grzechy powszednie). W przypadku gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem można też wzbudzić tzw. ŻAL DOSKONAŁY (pobierz krótką instrukcję), który skutkuje odpuszczeniem grzechów ciężkich. Zachęcamy ponadto do MODLITWY oraz korzystania z ODPUSTÓW specjalnie wyznaczonych na ten czas przez Stolice Apostolską.

(4) KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(5) SAKRAMENTY: chrztu, I spowiedzi, I Komunii świętej, bierzmowania i małżeństwa oraz msze pogrzebowe zostają ODŁOŻONE do czasu ustania epidemii.

(6) WSZYSTKIE SPOTKANIA religijnych grup formacyjnych, grup samopomocowych oraz innych grup spotykających się w naszej parafii zostają ODWOŁANE do czasu ustania epidemii.

(7) POWYŻSZE ZASADY BĘDĄ AKTUALIZOWANE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *