IV Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

20 GRUDNIA 2020 R.

(1) CZWARTA STREFA OBOSTRZEŃ. W związku z przejściem od dzisiejszej niedzieli Londynu do czwartej strefy obostrzeń, w której wymagane jest pozostawanie w domu otrzymaliśmy od biskupa list, w którym czytamy między innymi:

Proboszcz i parafianie ciężko pracowali, aby zapewnić, że nasze kościoły są miejscami bezpiecznymi, i jest to świadectwo dobrej pracy, bo dzięki temu teraz możemy nadal odprawiać Mszę i sakramenty.

Zachęcamy osoby starsze, chore i ich opiekunów oraz wszystkich, którzy należą do grupy ryzyka zarażeniem do pozostawania w domu i uczestniczenia w transmisji online. Przypominamy, że w kościele przepisy sanitarne będą nadal restrykcyjnie przestrzegane.

(2) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH W TYGODNIU ŚWIĄTECZNYM jest wywieszony na drzwiach kościoła oraz dostępny w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej. W Wigilię Bożego Narodzenia rano będzie jedna msza święta o godzinie 8:00. Pasterki o godzinie 20:00, 22:00 i 24:00. Nie wprowadzamy biletów na pasterki i inne Msze świąteczne, ale przypominamy, że do kościoła możemy wpuścić 87 osób do nawy głównej, 24 osoby na chór oraz 56 do Windsor Hall, dlatego może wystąpić sytuacja, że ktoś nie zdoła wejść do kościoła.

Bardzo zachęcamy, by w miarę możliwości wybrać wcześniejsze godziny pasterki oraz popołudniowe i wieczorne Msze świąteczne, na których z reguły było mniej osób. Prosimy zwrócić uwagę na to, że nie będzie 25 grudnia mszy o 08:30. W ubiegłych latach uczestniczyło w niej bardzo mało osób, a obecnie jest w parafii dwóch księży mniej.

(3) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w tym tygodniu od poniedziałku do środy: od 10:30 do 12:00 i od 19:30 do 21:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. W dniach od 24 do 27 grudnia nie będzie możliwości spowiedzi.

(4) KANCELARIA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania. W dniach 24-27 grudnia kancelaria będzie nieczynna.

(5) KOLĘDA. Niestety nie jest możliwe przeprowadzenie w tym roku wizyty duszpasterskiej tak zwanej „Kolędy”. W OPŁATKI można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła, zaś przy wyjściu rozprowadzane są ŚWIECE oraz KALENDARZE LICHEŃSKIE.

(6) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej. Obecnie brakuje nam bardzo wielu osób do tej posługi. Jeśli nie znajdziemy chętnych kościół nie będzie mógł być otwarty w tych godzinach.

(7) PARAFIALNE GIFT AID. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom Gift Aid za złożone ofiary w 2020 roku, które bardzo pomogły parafii, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Wszystkie ofiary złożone w kopertkach Gift Aid dla parafii są bardzo korzystne, gdyż z każdego funta parafia odzyskuje 25 % od państwa. Listy z podziękowaniem za złożone ofiary będą wysłane w lutym 2021.

Formularze do rejestracji Gift Aid są dostępne dla wszystkich, którzy płacą podatki i jeszcze nie są zarejestrowani. Można je odebrać u stewardów i wypełnione zostawić stewardom lub przesłać pocztą na adres parafii. Ze względu na pandemię w tym roku kopertki Gift Aid będą wysyłane pocztą (na naszej stronie można również pobrać ten formularz).

(8) RADA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA poszukuje parafian, którzy chcieliby zostać nowymi członkami rady i pomagać w zarządzaniu finansami parafii. Szczególnie poszukujemy osoby ze znajomością księgowości, prawa budowlanego, prawa i administracji oraz informatyki. Zgłoszenia prosimy kierować do księdza Proboszcza.

(9) ZAPRASZAMY JESZCZE DO UDZIAŁU W CZUWANIU. Przygotowaliśmy dla Was specjalne propozycje pomocy w adwentowym czuwaniu: dla dorosłych „Adwent na ścieżce ewangelii” oraz dla dzieci „26 dań ze stołu Bożego Słowa”  – informacje i teksty pod poniżej:

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *