III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

oparosia1Uncategorized Leave a Comment

       24 marca 2019

 

  • TACA: 17.03.2019 – £2,377, Gift Aid – £1,027.50. Zbiórka na kościół w Kazachstanie: £19,012. Bóg zapłać!
  • W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w DRODZE KRZYŻOWEJ: piątek – dla dzieci o godz. 17.30, (z wyjątkiem 1 piątku miesiąca); dla dorosłych po mszy o godz. 19.00, w GORZKICH ŻALACH: niedziela, godz. 18.30 i GODZINKACH O MĘCE PAŃSKIEJ: sobota, godz. 9.30.
  • SPOWIEDŹ – w czasie Wielkiego Postu będzie w trakcie mszy wieczornej. Dodatkowo będzie można skorzystać z sakramentu pojednania przed mszą świętą o godzinie 10.00 i 19.00.
  • REKOLEKCJE PARAFIALNE – (30 marca – 3 kwietnia br.) Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich mszach niedzielnych, a od poniedziałku do środy na mszach św. o godzinie 10.00 i 19.00. Po mszy św. wieczornej będzie dodatkowa katecheza tematyczna. Planujemy także jedno spotkanie specjalnie dla młodzieży w sali Windsor Hall. SPOWIEDŹ W CZASIE REKOLEKCJI w niedzielę na wszystkich mszach, a od poniedziałku do środy od godziny 15.00 do wieczora do ostatniego penitenta. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC. W okresie po zakończeniu rekolekcji do Niedzieli Palmowej po mszy wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00 w tym czasie będzie można również skorzystać ze spowiedzi. SPOWIEDŹ W WIELKIM TYGODNIU: od poniedziałku do środy w godz. 17.00 – 20.00.
  • LEKTORZY – Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia posługi czytania na mszach św., aby zgłaszali się do któregokolwiek z kapłanów. Można to także uczynić drogą mailową na adres biura parafii umieszczony na stronie parafialnej.
  • HERBATKA DLA SENIORÓW: niedziela, 24 marca 2019r., godz. 15.00.
  • Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza na KIERMASZ TANICH POLSKICH KSIĄŻEK w niedzielę 31 marca w godz. 9.30 – 16.00 w Windsor Hall. Informacje: 0208 841 2953.
  • Przypominamy, że PARAFIE POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ W ANGLII SĄ PARAFIAMI PERSONALNYMI, a nie terytorialnymi, jak większość parafii w Polsce. Dlatego każdy Polak jeśli chce należeć do polskiej parafii w Anglii musi się do niej zapisać wypełniając stosowny formularz w kancelarii. Formularz można pobrać również na stronie parafialnej w zakładce „kancelaria”. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby dopełnili tej formalności. Zapisanie się do parafii umożliwia (po kilku miesiącach od tego faktu) wystawianie wszelkich zaświadczeń i zezwoleń ze strony parafii.
  • WARSZTATY NT. STWIERDZENIA NIEWAŻNOŚCI MAŁŻEŃSTWA – z uwagi na dużą ilość spraw o stwierdzenie nieważności małżeństwa, Biuro Spraw Małżeńskich PMK nie udziela już zainteresowanym porad indywidualnych. Wszyscy zainteresowani tym tematem są zaproszeni do uczestnictwa w warsztatach, organizowanych w parafii św. Wojciecha na South Kensington w Londynie w terminach: 31 marca i 2 czerwca. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
  • PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – Wspólnota Odnowy w Duchu Św. w naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 24 do 30 września br. Koszt za osobę: £790. Informacje: Monika – 0754234787.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *