III Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized

03 MARCA 2024 R.

(1) W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem liturgicznym. W piątki droga krzyżowa, dla dzieci o godzinie 17:30, a dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W soboty o godzinie 9:30 godzinki o Męce Pańskiej a w niedziele o godzinie 18:30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na czas Wielkiego Postu zawieszamy śpiewanie nieszporów za zmarłych w czwartki.

(2) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy w grupach. Obecność obowiązkowa.

(3) We wtorek o 18:30 zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy ruchu Światło-Życie w rozmównicy naszego klasztoru.

(4) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca (środa i czwartek). Przypominamy, że w każdą pierwszą środę miesiąca w naszej Parafii o godzinie 19:00 jest sprawowana msza święta w intencji dzieci i młodzieży. Jest to intencja Rodziców.

(5) W środę o 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Serdecznie zapraszamy.

(6) W czwartek dodatkowa msza święta z kazaniem pasyjnym o 17:30 dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają pamiątkowe krzyże.

(7) W sobotę o 17:00 w kościele zbiórka ministrantów – przygotowujemy Triduum Paschalne.

(8) Rekolekcje Wielkopostne w tym roku odbędą się w dniach 17-20 marca 2024 r. i poprowadzi je ks. Łukasz Wiśniewski MIC.

(9) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w „OREMUS” na marzec i kwiecień oraz miesięcznik dla dzieci „STAŚ” na marzec.

(11) Informujemy, że w dzisiejszą niedzielę (3 marca) nasza parafialna restauracja „Lubczyk” jest zamknięta. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

(12) Wielki Post to czas ofiarności. Chłopiec z Hounslow potrzebuje pilnego wsparcia – link do zbiórki.

(13) Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.

(14) Intencje Żywego Różańca na marzec:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za współczesnych męczenników]: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się za Ojca Rekolekcjonistę i wszystkich uczestników naszych rekolekcji wielkopostnych, aby ten czas paschalny był dla nas czasem nawrócenia i rozradowania się w Bogu.