III Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized

14 KWIETNIA 2024 R.

(1) Przewodniczący KEP Arcybiskup Tadeusz Wojda w imieniu Episkopatu zachęca, aby dzisiejsza niedziela była dniem modlitwy w obronie życia poczętego. Za chwilę odmówimy modlitwę Św. Jana Pawła II w intencji OBRONY ŻYCIA. Tekst modlitwy można znaleźć w biuletynie parafialnym i poniżej:

O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat (…) Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. (…) aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie. (Encyklika Evangelium vitae, 105)

(2) Od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy. Obecność obowiązkowa.

(3) We wtorek na godzinę 18:30 zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy Ruchu Światło Życie.

(4) W środę o 18:00 kolejne spotkanie dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Serdecznie zapraszamy.

(5) W tym tygodniu przypada III środa miesiąca. O godzinie 19:00 tradycyjnie zapraszamy na mszę św. za wstawiennictwem św. O. Stanisława Papczyńskiego w intencji rodzin, które pragną potomstwa, doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę.

(6) W sobotę o godzinie 17:00 zbiórka ministrantów – spotykamy się w kościele.

(7) Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Tradycyjnie we wszystkich kościołach na świecie odbywają się modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Druga taca będzie przeznaczona na WSD Zgromadzenia Księży Marianów.

(8) Intencje Żywego Różańca na kwiecień ‘2024:

INTENCJA PAPIESKA [O docenianie roli kobiet]: Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

INTENCJA PARAFIALNA: Niech czas świętowania zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią przemienia ludzkie serca i otwiera oczy rządzących naprawdę o świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

(9) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień, maj i czerwiec oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00) na kwiecień.

(11) OGŁOSZENIA Z POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ ANGLII I WALII

  • DUSZPOLONIA

Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.

  • SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE

W imieniu diakona stałego diecezji  Leeds Mariusza Bilskiego i małżonki Kasi Bilskiej zapraszam na Weekend podstawowy dla małżeństw 26-28.04.2024 w Hyning.

W oderwaniu od codzienności, przy zachowaniu tajemnicy rozmowy i bez recept, jak być “dobrym mężem”, “dobrą żoną” i jak powinno wyglądać “dobre małżeństwo”:

  • formę pogłębienia więzi małżeńskiej;
  • budowę większego zaufania między małżonkami;
  • praktyczne warsztaty dialogu bez układu: mówca – słuchacz;
  • odkrywanie tego, co w małżeństwie najważniejsze;

Kto może uczestniczyć?

Każde małżeństwo niezależnie od wieku, stażu, skali uczuć i problemów łączących lub dzielących małżonków.

Szczegóły na stronie: www.spotkaniamalzenskie.org.uk

  • KONGRES RODZIN POLONIJNYCH

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu umocnienie więzi rodzinnych i małżeńskich wśród Polonii – VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia 2024 roku w Brukseli. Kongres ten nosi tytuł: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju” i skupia się na promowaniu wartości rodzinnych. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w inspirujących wykładach i warsztatach.  Poruszane tematy obejmować będą między innymi budowanie i umacnianie dojrzałych relacji małżeńskich, efektywną komunikację i metody rozwiązywania konfliktów. Szczególną uwagę poświęcimy wychowaniu dzieci, w tym roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych, jak również sposobom pomocy naszym nastolatkom w pokonywaniu uczuć samotności i bezsensu.

Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania z ekspertami oraz innymi rodzinami polonijnymi, wymiany doświadczeń i zdobycia cennych wskazówek, które mogą wesprzeć nas w codziennym życiu.

Koszty: Koszt uczestnictwa w wydarzeniu zaczyna się od 91 euro.

Dojazd: Z Londynu kursuje szybki pociąg do Brukseli, co umożliwia łatwe i wygodne dotarcie na miejsce Kongresu.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Kongresie, do wcześniejszego planowania podróży oraz rezerwacji miejsc. Może to być wspaniała okazja do pogłębienia więzi rodzinnych, jak również do odwiedzenia Brukseli.

Dla zainteresowanych udziałem lub potrzebujących więcej informacji odsyłamy na stronę internetową Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii: www.pcmew.org

  • KURS O LITURGII I MODLITWIE

Zdrowa wiara wymaga wiedzy. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii wraz z Parafią w Londynie na Devonii zaprasza na kurs poświęcony Liturgii i Modlitwie chrześcijańskiej.

Tematyka Kursu: Liturgia – czym jest i czym nie jest, Liturgia i przestrzeń, Liturgia i czas, Chrzest i dynamika życia chrześcijańskiego, Sakramenty i sakramentalia, Eucharystia, Modlitwa jako dialog – jak usłyszeć Boga? Rozwój życia duchowego i rozwój modlitwy, od medytacji do kontemplacji – droga dla wybranych?

Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę teologiczną w tych tematach, a przez to móc także lepiej przeżywać swoją relację z Bogiem.

Kurs odbędzie się w Sali pod kościołem w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Londynie – Devonia (N1 8JJ) i potrwa trzy soboty 27.04, 25.05 i 22.06. Spotkania poprowadzą wykładowcy z Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej z Katowic.

Szczegóły na plakacie i na stronie: www.pcmew.org

(12) MARIAŃSKIE REKOLEKCJE STUDENCKIE (17-23 sierpnia 2024 r.)

Trudno czasem w polskich górach znaleźć odludne miejsce, w którym można doświadczyć spotkania z Bogiem na podobieństwo Mojżesza czy Eliasza. My takie znaleźliśmy i chcemy Cię do niego zaprosić. Zabierz Biblię, notatnik, buty górskie, możesz wziąć śpiwór, hamak i co chcesz – i przyjedź na mariańskie rekolekcje studenckie;) Będziemy czytać i smakować Słowo Boże, chodzić po górach, leżeć w hamakach, śpiewać, rozmawiać o tym, co Najważniejsze i po prostu BYĆ.

Rekolekcje SMAKiSŁOWA w Kubiesówce, w Beskidzie Żywieckim poprowadzą marianie: ks. Mateusz Turkowski MIC oraz ks. Tomasz Sadłowski MIC. Ważną osobą podczas wydarzenia będziesz TY. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 600 zł.

Rekolekcje są (raczej) dla osób do 30-go roku życia 🙂 .

Link do formularza zapisów.