III Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

13 GRUDNIA 2020 R.
NIEDZIELA GAUDETE

(1) ROZPOCZĘLIŚMY REKOLEKCJE ADWENTOWE (niedziela 13.12.2020). Prowadzi je ks. Jacek Rygielski MIC z Apostolatu Bożego Miłosierdzia. Katechezy rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach świętych oraz w poniedziałek (14 grudnia) i wtorek (15 grudnia) na Mszach świętych o 10:00, 19:00 i dodatkowej o godz. 20:30. UWAGA! Wszystkie Msze święte rekolekcyjne są transmitowane online.

(2) SPOWIEDŹ W ADWENCIE. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi adwentowej na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem, tylko korzystać z wyznaczonych godzin spowiedzi w normalnych dniach tygodnia w czasie trwania całego Adwentu. W parafii jest obecnie 3 kapłanów i jeśli dodamy do tego obostrzenia epidemiologiczne to może być problem z dostaniem się do spowiedzi tuż przed świętami.

(3) RORATY. Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej odprawiane w Adwencie tzw. Roraty: poniedziałki, środy i piątki o godz. 6:30 oraz wtorki i czwartki o godz. 19:00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów.

(4) PRZYGOTOWANIE MŁODZIEY DO BIERZMOWANIA. W najbliższą środę 16 grudnia o godzinie 17:30 w kościele odbędzie się katecheza dla młodych kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

(5) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH (poza rekolekcjami): od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online), niedziele: 08:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. W niedziele nie ma możliwości przystąpienia do spowiedzi*.

(6) GODZINY SPOWIEDZI I OTWARCIA KOŚCIOŁA. W tygodniu można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Od poniedziałku do piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30; W soboty od 10:30 do 12:00 i 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę.

(7) KOLĘDA. Niestety nie jest możliwe przeprowadzenie w tym roku wizyty duszpasterskiej tak zwanej „Kolędy”. W OPŁATKI można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła, zaś przy wyjściu rozprowadzane są ŚWIECE.

(8) KANCELARIA jest nadal dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(9) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej. Obecnie brakuje nam bardzo wielu osób do tej posługi. Jeśli nie znajdziemy chętnych kościół nie będzie mógł być otwarty w tych godzinach.

(10) PARAFIALNE GIFT AID. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom Gift Aid za złożone ofiary w 2020 roku, które bardzo pomogły parafii, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Wszystkie ofiary złożone w kopertkach Gift Aid dla parafii są bardzo korzystne, gdyż z każdego funta parafia odzyskuje 25 procent od państwa. Listy z podziękowaniem za złożone ofiary będą wysłane w lutym 2021.

Formularze do rejestracji Gift Aid są dostępne dla wszystkich, którzy płacą podatki i jeszcze nie są zarejestrowani. Można je odebrać u stewardów i wypełnione zostawić stewardom lub przesłać pocztą na adres parafii. Ze względu na pandemię w tym roku kopertki Gift Aid będą wysyłane pocztą (na naszej stronie można również pobrać ten formularz).

Zestawienie Gift Aid za rok 2020:

  • 134 osoby wpłaciły więcej niż 100 funtów jako Gift Aid (więcej niż 2 funty na tydzień);
  • 71 osób złożyło pomiędzy 50 a 100 funtów (pomiędzy 1 a 2 funtami tygodniowo);
  • 156 osób złożyło mniej niż 50 funtów (mniej niż 1 funt tygodniowo);
  • 90 osób zarejestrowanych na Gift Aid nie złożyło żadnej ofiary.

(11) RADA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA poszukuje parafian, którzy chcieliby zostać nowymi członkami rady i pomagać w zarządzaniu finansami parafii. Szczególnie poszukujemy osoby ze znajomością księgowości, prawa budowlanego, prawa i administracji oraz informatyki. Zgłoszenia prosimy kierować do księdza Proboszcza.

(12) ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CZUWANIU. Przygotowaliśmy dla Was specjalne propozycje pomocy w adwentowym czuwaniu: dla dorosłych „Adwent na ścieżce ewangelii” oraz dla dzieci „26 dań ze stołu Bożego Słowa”  – informacje i teksty pod poniżej:

(13) UWAGA MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. U naszych stewardów w kościele CIĄGLE można odebrać tzw. “Zdrapki Adwentowe” (przeczytaj więcej o samej zdrapce).

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *