II Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

14 STYCZNIA 2024 R.

(1) Wraz z zespołem „Retro Singers” zapraszamy dzisiaj na karnawałowy koncert w klimacie lat dwudziestych. Koncert odbędzie się o godzinie 16:00 w Windsor Hall. Bilet w cenie £ 5 można będzie nabyć przy wejściu. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

(2) Przy wszystkich wyjściach z kościoła wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

(3) Rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę od wtorku do czwartku o 17:30 do Windsor Hall. Obecność obowiązkowa.

(4) W tym tygodniu przypada ŚRODA MIESIĄCA. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 19:00 w intencji rodzin, które pragną potomstwa, doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Modlimy się za wstawiennictwem Św. O. Stanisława Papczyńskiego. Więcej szczegółów na naszej stronie.

(5) W sobotę o 17:00 w kościele kolejna zbiórka kandydatów na ministrantów.

(6) W czwartek, 1 lutego 2024 r. rozpoczniemy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz pobrać go z naszej strony parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz na pierwszym spotkaniu.

(7) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 13 lutego 2024 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 19 marca. Koszt kursu wynosi 60 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(9) W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2024 oraz w „OREMUS” na styczeń i luty.

(10) Ostatnią mszą świętą niedzielną jest msza odprawiana o godz. 19:00. Nie ma mszy świętej o godzinie 20:30.

(11) POTRZEBNA POMOC!!! – W ostatnich dniach jedną z rodzin naszej parafii dotknęło straszne nieszczęście. Spaliło się ich mieszkanie i zostali bez dachu nad głową. Chodzi o rodziców i dwójkę dorastających dzieci. Obecnie mieszkają rozdzieleni u rodziny i przyjaciół. Pilnie poszukują mieszkania do wynajęcia. Jeśli ktoś może pomóc lub zna kogoś kto  jest w stanie wynająć mieszkanie prosimy o przekazanie informacji i kontaktu któremukolwiek z księży. Podajemy też link do zbiórki na ten cel prowadzonej w Internecie: crowdfunder.co.uk

(12) Osoby należące do Kółek Różańcowych zapraszamy do odbioru zestawu tajemnic różańcowych do odmawiania w roku 2024. Można to zrobić po mszy w zakrystii.

(13) Intencje różańcowe na styczeń ‘2024:

  • INTENCJA PAPIESKA [O dar różnorodności w Kościele]: Módlmy się, aby Duch Święty pomagał rozpoznawać dar różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się o aktywny i głęboki udział wiernych w liturgii oraz o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy troszczą się o nasz kościół.

(14) PODZIĘKOWANIE ZA WSPARCIE FINANSOWE WYDANIA KATECHIZMU KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W JĘZYKU KINYARWANDA W RWANDZIE:

Na ręce księdza proboszcza parafii na Ealingu w Wielkiej Brytanii, Michała Kozaka, MIC składam serdeczne podziękowanie za otrzymaną ofiarę 5,000 GBP, która została przeznaczona na realizację tłumaczenia Katechizmu Kościoła Katolickiego na lokalny język Kinyarwanda. Projekt ten rozpoczął się 15 lat temu a dopiero w tym roku dzięki staraniom Zgromadzenia Księży Marianów został ukończony. W zeszłym miesiącu został dokonany całkowity przekład i złożony do końcowej redakcji, nad którą jeszcze pracują teologowie z Rwandy.

Nasza radość jest tym większa, że parafia na Ealingu jest pod wezwaniem Matki Kościoła i że to ona również przyczyniła się do realizacji tego ważnego projektu, który pozwoli zobaczyć pełnię nauczania Kościoła na temat naszej wiary.

Dzięki niemu już w tym roku będziemy mogli korzystać z wersji lokalnej nauczając dzieci, młodzież i wszystkich chrześcijan. Dlatego też naszą wdzięczność wyrażamy najpierw w imieniu najmłodszych.

Każda pomoc dla naszej misyjnej pracy napełnia nasze serca radością, że możemy zawsze liczyć na pomoc współbraci i hojność dobrodziejów z Wielkiej Brytanii. Serdeczne Bóg zapłać.

Niech Pan Wam błogosławi za wstawiennictwem Matki Kościoła.

Ks. Leszek Czeluśniak, MIC

Dyrektor Centrum Ewangelizacji w Kibeho – Rwanda