II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

UWAGA! ZGODNIE Z DECYZJĄ RZĄDU WIELKIEJ BRYTANII, POMIMO WPROWADZENIA “NARODOWEGO LOCKDOWN’U”, KOŚCIOŁY NIE ZOSTAŁY POZAMYKANE. MSZE ŚWIĘTE I SPOWIEDŹ ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG USTALONEGO WCZEŚNIEJ PORZĄDKU. POBIERZ PLIK Z WYTYCZNYMI RZĄDU – PDF. PONIŻEJ FRAGMENT DOKUMENTU:

“Communal worship and life events – You can leave home to attend or visit a place of worship for communal worship, a funeral or event related to a death, a burial ground or a remembrance garden, or to attend a wedding ceremony. You should follow the guidance on the safe use of places of worship and must not mingle with anyone outside of your household or support bubble when attending a place of worship.Weddings, funerals and religious, belief-based or commemorative events linked to someone’s death are all subject to limits on the numbers that can attend, and weddings and civil ceremonies may only take place in exceptional circumstances.”

3 STYCZNIA 2021 R.

(1) TRZECH KRÓLI. W środę święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte o godzinie 08:00, 10:00, 19:00 (z transmisją online). Po każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. W poświęconą kredę i kadzidło będzie można zaopatrzyć się także w niedzielę Chrztu Pańskiego 10 stycznia.

(2) COVID-19. W związku z SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ w Londynie, prosimy, aby osoby starsze, chore, ich opiekunowie oraz wszyscy, którzy należą do grupy ryzyka pozostali w domu i uczestniczyli w transmisji online. Pozostałych zachęcamy, aby w miarę możliwości wybierali Msze święte w tygodniu oraz popołudniowe i wieczorne Msze świąteczne, na których z reguły było mniej osób. Przypominamy, że w kościele przepisy sanitarne są nadal restrykcyjnie przestrzegane, obowiązuje zachowywanie dystansu i noszenie maseczek zakrywających usta i nos.

(3) PRZYGOTOWANIE MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA. W najbliższą środę i w czwartek (6 i 7 stycznia) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na kolejną katechezę. Ze względu na sytuację pandemiczną postanowiliśmy także i tym razem przeprowadzić ją zdalnie. Odbędzie się zatem na platformie ZOOM. Spotkania online rozpoczną się o godzinie 18:00. Ze wszystkimi kandydatami będą się wkrótce kontaktować animatorzy w celu przekazania linków do spotkań. 

(4) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH * : w niedziele i święta: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online)

(5) SPOWIEDŹ *. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(6) KANCELARIA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania. 6 stycznia 2021 r. kancelaria będzie nieczynna.

(7) KOLĘDA. Niestety nie jest możliwe przeprowadzenie w tym roku wizyty duszpasterskiej tak zwanej „Kolędy”.

(8) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej (poniżej). Obecnie brakuje nam wielu osób do tej posługi. Jeśli nie znajdziemy chętnych kościół nie będzie mógł być otwarty w tych godzinach.

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *