II Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized

4 GRUDNIA 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Zapraszamy na Roraty. W poniedziałki, środy i piątki o 6:30 rano, a we wtorki i czwartki o 19:00. Prosimy o przyniesienie lampionów.

(2) Dzisiaj rozpoczęliśmy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Prowadzi je ks. dr Paweł Naumowicz MIC. Katechezy rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach św. oraz w poniedziałek, wtorek i w środę na mszach świętych o 10:00, 19:00 oraz dodatkowa katecheza po mszy wieczornej w poniedziałek, wtorek i środę. Rekolekcyjne msze święte wieczorne oraz następująca po nich katecheza będą transmitowane online. Spowiedź w czasie rekolekcji poł godziny przed i pół godziny po mszy o godzinie 10:00. Pół godziny przed Mszą świętą o 19:00 oraz po wieczornej katechezie do ostatniego penitenta.

(3) Prosimy aby spowiedzi adwentowej nie odkładać na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem tylko korzystać z wyznaczonych godzin spowiedzi w normalnych dniach tygodnia w czasie trwania całego Adwentu. Na ten okres poszerzamy o godzinę czas spowiedzi w sobotę będzie ona trwała od 16:00 do 18:00. Po mszach św. wieczornych dwóch kapłanów będzie spowiadało aż do ostatniego penitenta.

(4) W opłatki Bożonarodzeniowe można zaopatrzyć się w zakrystii.

(5) Na kolumnie przy ambonie wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

(6) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku (5-8 grudnia) odbędą się katechezy dla młodych kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

(7) W środę 7 grudnia zapraszamy na godzinę 18:00 na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych do sali na wieży.

(8) W Czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Jest to uroczystość tytularna Księży Marianów, którzy pracują w parafii. Msze święte o godzinie 08:00, 10:00  i 19:00. Szczególnie zapraszamy na mszę o godzinie 19:00. W czasie liturgii księża odnowią swoje śluby zakonne, a homilię wygłosi o. Rekolekcjonista. Po mszy świętej nasza wspólnota zakonna zaprasza chętnych na skromny poczęstunek w Windsor Hall. W tym dniu nie będzie spowiedzi po mszy wieczornej.

Uroczystość Niepokalania Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to także patronalne święto wspólnot małżeńskich ekip Notre Dame. Zapraszamy te wspólnoty na uroczystą Mszę świętą. Zapraszamy też małżeństwa, które chciałyby należeć do takich wspólnot, a także te, które kiedyś były we wspólnotach, które z różnych przyczyn takich jak pandemia czy powroty do Polski przestały się spotykać. Po mszy świętej będzie możliwość spotkania przy kawie czy herbacie i być może uda się zawiązać nowe wspólnoty.

(9) Z powodu nieobecności ks. Piotra nie będzie w przyszłą sobotę zbiórki ministrantów.

(10) W niedzielę 11 grudnia w Sali Windsor odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy z którego dochód Przeznaczony zostanie na cele charytatywne organizacji „Medical Aid for Poland”.

(11) Również w niedzielę (11 grudnia) po mszach świętych od 08:30 do 14:30 harcerki z drużyny Pilica będą sprzedawały sianko pod obrus wigilijny, a cały dochód ze sprzedaży przekażą  na cele tejże organizacji.

(12) W niedzielę 18 grudnia 2022 r. po Mszach świętych przeprowadzona będzie charytatywna zbiórka organizowana przez „Mary’s Meals” przeznaczona na posiłki dla najuboższych dzieci w szkołach.

(13) Na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przerywamy praktykę śpiewania nieszporów za zmarłych.

(14) Zapraszamy do zapoznania się z Listem Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii na Adwent’2022: LINK (format PDF)

(15) W naszej parafii powstały dwa Koła Żywego Różańca. W dzisiejszym wydaniu biuletynu są zawarte ważne informacje dla wszystkich zapisanych. Pomimo, że są już dwa pełne kółka różańcowe można się jeszcze zapisywać zgłaszając się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej oraz e-mailowo: ealing.office@gmail.com Powstała już specjalna strona w dziale “Grupy parafialne”. Zapraszamy pod ten LINK.

(16) Miesięcznik „OREMUS” na grudzień jest dostępny w zakrystii.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.