II Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

8 GRUDNIA 2019 R.

 • TACA: 01.12.2019 – £2,445; Gift Aid – £930.50. Bóg zapłać!
 • ODESZLI DO WIECZNOŚCI: + Zbigniew Jabłoński, Msza pogrzebowa: piątek, 13 grudnia 2019 r. o godz. 13:30.+ Marian Piwoński, Msza pogrzebowa: poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. o godz. 12:00.
 • NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP: W tegoroczną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczynamy przeżywanie Jubileuszu 350 lat powstania Zgromadzenia Księży Marianów. W poniedziałek zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 19:00, podczas której księża posługujący w parafii odnowią swoje śluby zakonne. Po Mszy świętej nasza wspólnota zakonna zaprasza na skromny poczęstunek do Windsor Hall.
 • FILM: Zapraszamy dziś na projekcję dwóch filmów o św. Stanisławie Papczyńskim – naszym Założycielu. Pierwszy “Ocalony aby ocalać” wyświetlimy w Windsor Hall po Mszy świętej rozpoczynającej się o godzinie 10:00. Drugi “Wieczernik Ojca Stanisława” po Mszy świętej rozpoczynającej się o godzinie 17:15. Oczywiście wstęp jest całkowicie bezpłatny.
 • REKOLEKCJE ADWENTOWE: W najbliższą sobotę 14 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. Sławomir Homoncik, MIC. Rekolekcje otworzy Liturgia Słowa w sobotę o godzinie 17:00 w kościele. Zapraszamy na nią MŁODZIEŻ z naszej parafii. Nauki rekolekcyjne na Mszy świętej wieczornej w sobotę i na wszystkich Mszach niedzielnych. W tygodniu, od poniedziałku do środy nauka rekolekcyjna na Mszach o godzinie 10:00 i 19:00; dodatkowa konferencja po Mszy świętej o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy.
 • DLA MŁODZIEŻY JESZCZE RAZ: Zapraszamy na Liturgię Słowa dla młodzieży w sobotę 14 grudnia na godz. 17:00 do kościoła.  🙂  Oczywiście nasi młodzi KANDYDACI DO BIERZMOWANIA są zobowiązani do udziału w tej liturgii!
 • RORATY: Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6:30 (dla dzieci) oraz wtorki i czwartki o godz. 19:00. Prosimy o przyniesienie lampionów. Po Mszach porannych zapraszamy na mały poczęstunek do Windsor Hall.
 • ZBIÓRKA MINISTRANTÓW I KANDYDATÓW w sobotę o 17:30 w Windsor Hall.
 • I KOMUNIA: W przyszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku o 17:30 w Windsor Hall katechezy dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Obecność obowiązkowa! Rodzice, którzy chcą zamówić strój komunijny oraz fotografa na uroczystość I Komunii świętej zobowiązani są do uiszczenia opłaty na najbliższej katechezie.
 • KARTY ZGŁOSZEŃ NA KOLĘDĘ są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy już w Adwencie. Prosimy o informację o możliwości kolędy w godzinach przed i popołudniowych.
 • SPOWIEDŹ W ADWENCIE: W czasie Adwentu posługę w konfesjonale będziemy starali się rozpoczynać pół godziny przed Mszą świętą. Spowiedź będzie prowadzona również w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Eucharystii.
 • NIESZPORY ZA ZMARŁYCH: W okresie Adwentu i Bożego Narodzenia nie będzie czwartkowych nieszporów za zmarłych. Za tych, którzy odeszli w minionym roku i za wszystkich, których groby zwykliśmy odwiedzać w święta, a nie możemy tego uczynić, będzie SPECJALNA MSZA ŚWIĘTA w czwartek poprzedzający Boże Narodzenie, czyli 19 grudnia. Chcemy taką Mszę celebrować każdego roku jako zwyczaj naszej parafii.
 • OPŁATEK NA WIGILIJNY STÓŁ: W zakrystii w kościele można zaopatrzyć się w opłatek  na stół wigilijny i w kartki świąteczne.
 • KOPERTKI GIFT AID NA NOWY ROK PODATKOWY: Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich którzy pracują i płacą podatki o włączenie się w tę akcję. Dostając ofiarę w kopertce GIFT AID, jako parafia możemy od urzędu podatkowego otrzymać ekstra 28% od każdego ofiarowanego na tacę funta. Wiemy, że wielu ma obawy o to, że urząd podatkowy będzie później śledził przepływy na kontach osobistych. Nic takiego się nie dzieje, gdyż to, co urząd dokłada m.in. takim organizacjom jak Kościół Katolicki, jest odliczane z już zapłaconego podatku. Jedyną formalnością która trzeba dopełnić, jest podpisanie deklaracji w naszym parafialnym biurze, że płacimy podatki i wyrażamy zgodę na to, aby parafia część z tego podatku otrzymała. Kopertki do odebrania w przyszłą niedzielę 15 grudnia.
 • SETTLED STATUS: East European Resource Centre zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 15 grudnia 2019 r. w godz. 9:30 – 15:30 w Windsor Hall, gdzie będzie można uzyskać bezpłatną pomoc w składaniu wniosków o status osoby osiedlonej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *