I Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized

18 LUTEGO 2024 R.

(1) W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem liturgicznym. W piątki będzie droga krzyżowa, dla dzieci o godzinie 17:30 (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca), a dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W soboty będą godzinki o Męce Pańskiej a w niedziele o godzinie 18:30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na czas Wielkiego Postu zawieszamy też śpiewanie nieszporów za zmarłych w czwartki.

(2) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowaniana katechezy w grupach. Obecność obowiązkowa, tym bardziej, że podczas tych spotkań kandydaci będą zdawać pierwszy egzamin! Ponadto w sobotę 24 lutego o godzinie 17:00 w Windsor Hall będzie liturgia pokutna.

(3) We wtorek o 18:30 zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy ruchu Światło-Życie w rozmównicy naszego klasztoru.

(4) W środę o 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Serdecznie zapraszamy.

(5) W sobotę o 17:00 w kościele kolejna zbiórka ministrantów.

(6) Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do włączenia się w wielkopostną propozycję „5tek Postnych”. Udział polega na podjęciu się postu o chlebie i wodzie w wybranej intencji w jeden dzień tygodnia. Wspólną proponowaną intencją postu jest modlitwa o pokój na świecie. Pięć chętnych osób poszczących w poszczególne dni tygodnia tworzy modlitewną grupkę obejmująca wspólnie wszystkie dni tygodnia (w niedzielę się nie pości, a w piątki pościmy wszyscy). Osoby, które z powodu wieku lub zdrowia nie mogą podjąć postu o chlebie i wodzie mogą zastąpić go taką formą postu lub wstrzemięźliwości jaka jest dla nich możliwa. Zapisywać można się w zakrystii lub drogą mailową na adres kancelarii: ealing.office@gmail.com. Na naszej stronie zamieszczamy też LINK DO INSTRUKCJI “5tek POSTNYCH”.

(7) Na przyszłą niedzielę przewidziana jest zbiórka na utrzymanie Biura Głównego Polskiej Misji Katolickiej.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(9) W zakrystii można zaopatrzyć się w „OREMUS” na luty i marzec.

(10) PODZIĘKOWANIE ZA WSPARCIE FINANSOWE WYDANIA KATECHIZMU KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W JĘZYKU KINYARWANDA W RWANDZIE:

Na ręce księdza proboszcza parafii na Ealingu w Wielkiej Brytanii, Michała Kozaka, MIC składam serdeczne podziękowanie za otrzymaną ofiarę 5,000 GBP, która została przeznaczona na realizację tłumaczenia Katechizmu Kościoła Katolickiego na lokalny język Kinyarwanda. Projekt ten rozpoczął się 15 lat temu a dopiero w tym roku dzięki staraniom Zgromadzenia Księży Marianów został ukończony. W zeszłym miesiącu został dokonany całkowity przekład i złożony do końcowej redakcji, nad którą jeszcze pracują teologowie z Rwandy.

Nasza radość jest tym większa, że parafia na Ealingu jest pod wezwaniem Matki Kościoła i że to ona również przyczyniła się do realizacji tego ważnego projektu, który pozwoli zobaczyć pełnię nauczania Kościoła na temat naszej wiary.

Dzięki niemu już w tym roku będziemy mogli korzystać z wersji lokalnej nauczając dzieci, młodzież i wszystkich chrześcijan. Dlatego też naszą wdzięczność wyrażamy najpierw w imieniu najmłodszych.

Każda pomoc dla naszej misyjnej pracy napełnia nasze serca radością, że możemy zawsze liczyć na pomoc współbraci i hojność dobrodziejów z Wielkiej Brytanii. Serdeczne Bóg zapłać.

Niech Pan Wam błogosławi za wstawiennictwem Matki Kościoła.

Ks. Leszek Czeluśniak, MIC

Dyrektor Centrum Ewangelizacji w Kibeho – Rwanda