I Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized

26 LUTEGO 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem liturgicznym. W piątki będzie droga krzyżowa, dla dzieci o godzinie 17:30, a dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W soboty będą godzinki o Męce Pańskiej a w niedziele o godzinie 18:30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na czas Wielkiego Postu zawieszamy też śpiewanie nieszporów za zmarłych w czwartki.

(2) Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do włączenia się w wielkopostną propozycję „Postnych Piątek”. Udział polega na podjęciu się postu o chlebie i wodzie w wybranej intencji w jeden dzień tygodnia. Wspólną proponowaną intencją postu jest modlitwa o pokój na Ukrainie. Pięć chętnych osób poszczących w poszczególne dni tygodnia tworzy modlitewną grupkę obejmująca wspólnie wszystkie dni tygodnia (w niedzielę się nie pości, a w piątki pościmy wszyscy). Intencję postu wspieramy w tym dniu modlitwą o dar pokoju Św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby w dniu postu wypełnić jakiś uczynek miłosierdzia lub złożyć drobną ofiarę na ubogich. W ten sposób post będzie połączony z modlitwą i jałmużną. Osoby, które z powodu wieku lub zdrowia nie mogą podjąć postu o chlebie i wodzie mogą zastąpić go taką formą postu lub wstrzemięźliwości jaka jest dla nich możliwa. Zapisywać można się w zakrystii lub drogą mailową na adres kancelarii parafialnej: ealing.office@gmail.com .

(3) Pragniemy, aby w naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). W dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek 27 lutego na godzinę 18:00 zapraszamy młodzież (14 lat i starszych) na pierwsze spotkanie do klasztoru (wejście jak do kancelarii). Więcej informacji na naszej stronie internetowej i u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(5) Od poniedziałku do czwartku w bieżącym tygodniu będzie kolejna seria katechez w grupach dla młodych kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

(6) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • pierwsza środa – o 19:00 msza w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii
  • pierwszy czwartek – o 17:30 msza święta dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych (dzieci otrzymają misyjne krzyże); 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań
  • pierwszy piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45 spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci, po niej droga krzyżowa dla dzieci, po mszy świętej o godzinie 19:00 droga krzyżowa, adoracja i spowiedź aż do 21:00
  • pierwsza sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • pierwsza niedziela  – o 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu

(7) W sobotę 4 marca młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie uczestniczyć na „Wembley Arena” w największym zgromadzeniu młodych katolików Anglii i Walii. Wydarzenie nosi nazwę „Flame”. Módlmy się za naszą młodzież o owocne przeżycie tych „rekolekcji”.

(8) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę.

(9) Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę na Fundację Komisji Misyjnej Konferencji Episkopatu Polski. Ofiary można składać do koszyków umieszczonych przy ambonie i pod chórem pomiędzy konfesjonałami.

(10) Next weekend there will be an appeal from Aid to the Church in Need during all Masses. Aid to the Church in Need (ACN) has opened an emergency appeal  for the people in northern Syria desperate for help following a series of devastating earthquakes. If you wish to get involved in the charity, or if you wish to be an ACN volunteer, please contact John on 07932973650,  020 8642 8668 or you can go online  www.acnuk.org.

(11) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na marzec.

(12) W Rzymie, 10 lutego 2023 roku Kapituła Generalna dokonała wyboru nowego Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Księży Marianów. Został nim ks. Joseph Roesch MIC, dotychczasowy Wikariusz Generalny Zgromadzenia. Wikariuszem Generalnym został dotychczasowy Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów ks. Tomasz Nowaczek MIC. W marcu w Prowincji Polskiej zostanie wybrany nowy Przełożony Prowincjalny. W tym czasie wyborów prosimy o modlitwę za Zgromadzenie Księży Marianów, które od samego początku istnienia naszej parafii otacza ją swoją duszpasterską troską. Więcej informacji na marianie.pl.

(13) Katolicki Uniwersytet Lubelski otwiera w tym roku swoje przedstawicielstwo w Londynie i zaprasza do uczestnictwa w kursach w Studium KUL dla Polonii i Polaków za Granicą. Studium jest bezpłatne. Zajęcia prowadzone są online oraz część stacjonarnie. Obecnie ok. 100 osób z UK bierze w nim udział. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Szczegóły na stronie polonia.kul.pl .

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.