I Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized

27 LISTOPADA 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Zapraszamy do zapoznania się z Listem Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii na Adwent ‘2022: LINK (format PDF)

(2) REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczną się w następną niedzielę. Poprowadzi je ks. Paweł Naumowicz MIC. Katechezy rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach świętych oraz w poniedziałek, wtorek i w środę na mszach o godz. 10:00, 19:00 oraz dodatkowa katecheza po mszy wieczornej w poniedziałek, wtorek i środę.

(2) Prosimy, aby spowiedzi adwentowej nie odkładać na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem tylko korzystać z wyznaczonych godzin spowiedzi w czasie trwania całego Adwentu.

(3) Zapraszamy na msze święte o Matce Bożej w Adwencie (Roraty). W poniedziałki, środy i piątki o 6:30 rano, a we wtorki i czwartki o 19:00. Prosimy o przyniesienie lampionów.

(4) Na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przerywamy praktykę śpiewania nieszporów za zmarłych.

(5) Zapraszamy na nabożeństwa związane z pierwszymi dniami miesiąca:

  • I czwartek – o 17:30 msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych. Na mszy dzieci otrzymają medalik z Matką Bożą; o 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań.
  • I piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku ang. prowadzona przez Apostolat. Bożego Miłosierdzia, od 16:45 spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci.
  • I sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  • I niedziela – o 15:30 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

(6) W najbliższą sobotę zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę. Wyjątkowo spotkanie odbędzie się o godz. 18:00.

(7) Także w sobotę o godzinie 17:00 w kościele odbędzie się nauka rekolekcyjna dla młodych kandydatów do bierzmowania.

(8) W naszej parafii powstały dwa Koła Żywego Różańca. W dzisiejszym wydaniu biuletynu są zawarte ważne informacje dla wszystkich zapisanych. Pomimo, że są już dwa pełne kółka różańcowe można się jeszcze zapisywać zgłaszając się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej oraz e-mailowo: ealing.office@gmail.com Powstała już specjalna strona w dziale “Grupy parafialne”. Zapraszamy pod ten LINK.

(9) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(10) Miesięcznik „OREMUS” na grudzień jest dostępny w zakrystii.

(11) W zakrystii jest też do nabycia miesięcznik dla dzieci Staś w cenie 2 funty.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.