I Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

29 LISTOPADA 2020 R.

(1) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH po otwarciu kościoła od 2 grudnia: od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online), niedziele: 08:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją on line), 20:30. W niedziele nie ma możliwości przystąpienia do spowiedzi*.

Dla osób, które nie zdołają wejść do kościoła będzie przygotowana przestrzeń w Windsor Hall, gdzie można uczestniczyć w transmisji oraz przyjąć Komunię Świętą.

(2) GODZINY SPOWIEDZI I OTWARCIA KOŚCIOŁA. W tygodniu można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Od poniedziałku do piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30; W soboty od 10:30 do 12:00 i 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę.

(3) ADWENT. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej odprawiane w Adwencie tzw. Roraty: poniedziałki (jutro jeszcze wyłącznie on line), środy i piątki o godz. 6:30 (dla dzieci) oraz wtorki i czwartki o godz. 19:00. Prosimy o przyniesienie lampionów.

(4) REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczną się w niedzielę, 13 grudnia 2020 r. Poprowadzi je ks. Jacek Rygielski MIC z Apostolatu Bożego Miłosierdzia. Katechezy rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach świętych oraz w poniedziałek 14 grudnia i wtorek 15 grudnia na Mszach świętych o 10:00, 19:00 i dodatkowej o 20:30.

(5) KOLĘDA. Niestety nie jest możliwe przeprowadzenie w tym roku wizyty duszpasterskiej tak zwanej „Kolędy”.

(6) SPOWIEDŹ W ADWENCIE. Prosimy, aby spowiedzi adwentowej nie odkładać na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem tylko korzystać z wyznaczonych godzin spowiedzi w normalnych dniach tygodnia w czasie trwania całego Adwentu. Ks. Wiktor przechodzi rehabilitację po przebytej operacji i nie ma szans na jego powrót w tym roku do Londynu. W parafii jest obecnie 3 kapłanów i jeśli dodamy do tego obostrzenia epidemiologiczne to może być problem z dostaniem się do spowiedzi tuż przed świętami.

(7) IDĄ ŚWIĘTA. W opłatki i Kartki Bożonarodzeniowe można zaopatrzyć się przy wejściu do kościoła.

(8) NIESZPORY ONLINE. Na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przerywamy praktykę śpiewania nieszporów za zmarłych.

(9) KANCELARIA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(10) REFERENCJE DO SZKÓŁ. Rodziców, którzy chcą uzyskać dla dzieci referencje do szkół katolickich prosimy o postępowanie według instrukcji na naszej stronie internetowej w zakładce kancelaria. Referencje możemy wystawiać jedynie dla osób, które są zapisane do naszej parafii, po trzech miesiącach od złożenia wypełnionego formularza zapisu.

(11) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na stronie www oraz u stewardów. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość. Wraz z otwarciem kościoła potrzebujemy więcej osób do tej posługi, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

(12) ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W CZUWANIU. Specjalna propozycja pomocy w adwentowym czuwaniu: „Adwent na ścieżce Ewangelii” – informacje i teksty pod poniżej:

(13) Wkrótce (8 grudnia) będziemy celebrować NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP – UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA ZGROMADZENIA KSIĘŻY MARIANÓW. W dniach 29 listopada – 7 grudnia 2020 r. po każdej Mszy św. będziemy modlić się Nowenną (tekst do pobrania pod spodem na naszej stronie).

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *