I Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

1 GRUDNIA 2019 R.
 • TACA 24.11.2019 – £2983, Gift Aid – £907.50, IPAK – £595, Ubodzy – £395, Afryka – £155.
 • UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP przypada w tym roku w niedzielę, dlatego też w naszej diecezji Westminster przesunięto ją na poniedziałek. Dla Księży Marianów posługujących w naszej parafii jest to UROCZYSTOŚĆ TYTULARNA. Jest to dla nich dzień szczególny, gdyż w tym roku rozpoczynają przeżywanie JUBILEUSZU 350 LAT POWSTANIA ZGROMADZENIA. Zapraszamy zatem do naszego kościoła:
  W niedzielę 8 GRUDNIA, zapraszamy wszystkich chętnych na PROJEKCJĘ DWÓCH FILMÓW o św. Stanisławie Papczyńskim –  Założycielu Marianów. Są to bardzo dobrze zrobione fabularyzowane dokumenty. Każdy trwa około 30 minut. Pierwszy – “Ocalony, aby ocalać“, wyświetlimy w Windsor Hall po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 10:00. Drugi – “Wieczernik Ojca Stanisława“, po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 17:15. Oczywiście wstęp jest całkowicie bezpłatny.
  W poniedziałek 9 GRUDNIA, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 19:00 na której KSIĘŻA ODNOWIĄ SWOJE ŚLUBY ZAKONNE. Po Mszy świętej nasza wspólnota zakonna zaprasza chętnych na skromny poczęstunek w Windsor Hall.
 • SPOWIEDŹ W ADWENCIE – W czasie Adwentu posługę w konfesjonale będziemy starali się rozpoczynać pół godziny przed Mszą Świętą. Spowiedź będzie prowadzona również w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Eucharystii.
 • NIESZPORY ZA ZMARŁYCH – W okresie Adwentu i Bożego Narodzenia nie będzie czwartkowych nieszporów za zmarłych. Za tych, którzy odeszli w minionym roku i za wszystkich, których groby zwykliśmy odwiedzać w święta, a nie możemy tego uczynić, będzie SPECJALNA MSZA ŚWIĘTA w czwartek poprzedzający Boże Narodzenie, czyli 19 grudnia. Chcemy taką Mszę celebrować każdego roku jako zwyczaj naszej parafii.
 • I CZWARTEK MIESIĄCA – Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej na Mszę świętą o godzinie 17:30. Dzieci otrzymają medaliki.
 • I PIĄTEK MIESIĄCA – SPOWIEDŹ: 9:30, 17:00 i 18:30, MSZA DLA DZIECI: 17:30, GODZINA MIŁOSIERDZIA (w jęz. ang.): 15:00.
 • SPOTKANIE ERM odbędzie się w piątek po Mszy świętej o godz. 17:30 w Windsor Hall. Zapraszamy zarówno dzieci jak i rodziców.
 • I SOBOTA MIESIĄCA – 7 grudnia 2019 r. nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 9:00. W programie: różaniec, medytacja i Msza św. o godz. 10:00.
 • PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA: W tym tygodniu od 2 do 6 grudnia odbędą się kolejne KATECHEZY W GRUPACH dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Proszę zapoznać się ze szczegółami (uaktualniony kalendarz!!!) na naszej stronie. Szczegóły tutaj.
 • RORATY – Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej odprawiane w Adwencie: poniedziałki, środy i piątki o godz. 6:30 (dla dzieci) oraz wtorki i czwartki o godz. 19:00. Prosimy o przyniesienie lampionów. Po Mszach porannych zapraszamy na mały poczęstunek do Windsor Hall.
 • KARTY ZGŁOSZENIA NA KOLĘDĘ są dostępne w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy już w Adwencie. Prosimy o informację o możliwości kolędy w godzinach przed i popołudniowych. Sporo zajęć duszpasterskich księży ma miejsce wieczorem w pozostałych porach dnia dysponujemy większą ilością czasu.
 • REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczną się w niedzielę, 14 grudnia 2019 r. Poprowadzi je ks. Sławomir Homoncik MIC, wiceprowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów.
 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – (upominki, biżuteria, ozdoby świąteczne, domowe wypieki itp.) przeprowadzony będzie w dzisiejszą niedzielę, 1 grudnia w godz. 9:30 – 21:00 w Windsor Hall. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc medyczną dla najuboższych w Polsce (Medical Aid For Poland Fund.) Własne stoiska oraz ciasta mile widziane. Zgłoszenia i informacje: biuro Medical Aid for Poland, tel. 02087481116.
 • THE RAGS TO RICHES – dzisiaj (tj. w niedzielę), 1 grudnia będzie przeprowadzona akcja charytatywna pod patronatem Mary’s Meals Charity na rzecz biednych dzieci z takich krajów jak Malawi, Indie, Kenya, Uganda czy Liberia. Prosimy o spakowanie niepotrzebnych rzeczy (odzież, materiały, koce, torby, ręczniki, zasłony, pościel oraz buty) w worki i przyniesienie ich przed kościół 1 grudnia br. w godz. 8:30 – 13:00. Wolne datki będą zbierane po każdej Mszy św. w niedzielę 1 grudnia oraz po Mszy św. o godz. 19:00 w sobotę 30 listopada br.
 • KOPERTKI GIFT AID NA NOWY ROK PODATKOWY będą do odebrania w niedzielę, 15 grudnia 2019 r. w kancelarii parafialnej.
 • SETTLED STATUS: East European Resource Centre zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 15 grudnia 2019 r. w godz. 9:30 – 15:30 w Windsor Hall, gdzie będzie można uzyskać bezpłatną pomoc w składaniu wniosków o status osoby osiedlonej.
 • OPŁATEK NA WIGILIJNY STÓŁ – W drugiej zakrystii w kościele można dzisiaj zaopatrzyć się w opłatek  na stół wigilijny i w kartki świąteczne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *