Boże Ciało

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

11 CZERWCA 2023 R.

(1) 27 maja 2023 r. odbyło się Bierzmowanie. Sakramentu udzielił JE Bp Piotr Turzyński. Prosimy o modlitwę za wszystkich bierzmowanych w naszej parafii. Kilka zdjęć z uroczystości – LINK. Wszystkie zdjęcia zapewne będą udostępnione zainteresowanym za tydzień…

(2) Dzisiaj (11 czerwca 2023 r.) obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po mszy świętej o godzinie 13:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się od wspólnej modlitwy i śpiewów i zakończy tuż przed mszą świętą o godzinie 17:15.

(3) W sobotę 03 czerwca o godzinie 11:00 w Katedrze Płockiej nasz parafianin Piotr Stann przyjął święcenia kapłańskie. Mszę świętą prymicyjną będzie  celebrował w Płońsku w parafii św. Michała Archanioła w dzisiejszą niedzielę (11 czerwca) o godzinie 11:30. Prymicję w naszej parafii odprawi w późniejszym terminie. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

(4) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy św. o godz. 19:00 a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30. Rozpoczęliśmy okres zwykły w roku kościelnym, dlatego też wracamy do praktyki śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki po mszy świętej wieczornej. Przypominamy także, że aż do września nie będzie niedzielnej mszy świętej o godzinie 14:30.

(5) Oaza Ruchu Światło Życie zaprasza na kolejne spotkanie w jutrzejszy poniedziałek (12 czerwca) o godzinie 18:00.

(6) W środę 14 czerwca o godzinie 18:00 spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych.

(7) W sobotę 17 czerwca z powodu nieobecności księdza Piotra nie będzie zbiórki ministrantów.

(8) Zapraszamy na Dni Młodzieży do Slough, które odbędą się w dniach 7-9 lipca. Spotkanie ma charakter weekendowego zjazdu i dotyczy młodzieży od 14 roku życia w górę. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej www.dnimlodych.org .

(9) Ruszyły zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z rocznika 2015 (ewentualnie 2014). Zapisy potrwają do 6 września. Formularz zapisowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Sakramenty/Pierwsza Komunia Święta.

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na czerwiec, lipiec i sierpień  oraz miesięcznik dla dzieci „Staś” w cenie 3 funty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *