Zmartwychwstanie Pańskie

Klaudiusz RokickiUncategorized

31 MARCA 2024 R.

Na święta Paschalne, na cały Okres Wielkanocny i na każdy inny dzień Waszego życia składamy Wam życzenia wiary, która się wciąż odnawia i rośnie, nadziei, która niesie do Nieba i miłości, która jest najcudowniejszym owocem działania w nas Ducha Świętego. Chrystus Zmartwychwstał dla nas, by otwierając nasze groby wyprowadzić nas do życia, które się objawia w Nim i w naszej historii. 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i pięknego przeżycia naszych świątecznych ceremonii. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w dekorację świątyni a szczególnie naszemu kościelnemu Robertowi i Paniom, które ofiarnie układały kwiaty. Dziękujemy Lektorom, Chórowi za muzyczną oprawę liturgii, Harcerzom i Harcerkom pełniącym straż przy grobie Pańskim oraz Ministrantom za wierną służbę przy ołtarzu Pana. Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy Was swym błogosławieństwem.

(1) Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę oprócz mszy świętej o 14:30, której nie będzie. Zarówno dziś, jak i jutro nie ma spowiedzi.

(2) Kancelaria parafialna będzie zamknięta do 6 kwietnia 2024 r.

(3) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca wraz z przypisanymi do nich nabożeństwami. W pierwszy czwartek, z racji na Oktawę Wielkanocy, nie będzie mszy dla dzieci pierwszo-komunijnych o 17:30.

(4) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00) na marzec i kwiecień.

(5) Intencje Żywego Różańca na kwiecień ‘2024:

INTENCJA PAPIESKA [O docenianie roli kobiet]: Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

INTENCJA PARAFIALNA: Niech czas świętowania zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią przemienia ludzkie serca i otwiera oczy rządzących naprawdę o świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

(6) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(7) Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.