XXXII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

12 LISTOPADA 2023 R.

(1) Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na tacę ubiegłej niedzieli przeznaczoną na wymianę pieca grzewczego w kościele. Zebraliśmy prawie 6 tysięcy funtów. Zbiórki na ten cel będziemy powtarzali co jakiś czas, aż do zebrania wymaganej sumy.

(2) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy w grupach. Obecność obowiązkowa.

(3) W najbliższą sobotę 18 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy na kolejną zbiórkę dla kandydatów na ministrantów.

(4) W niedzielę 19 listopada po mszy świętej o godzinie 14:30 w sali Windsor odbędzie się kiermasz używanych strojów pierwszokomunijnych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem lub sprzedażą stroju.

(5) Nasze adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczniemy w niedzielę 10 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Maciej Zachara. Marianin. Liturgista, absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego w Rzymie, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie. Prezbiter wspólnoty neokatechumenalnej, który też odprawia mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Stale współpracuje z miesięcznikiem “Oremus“.

(6) Od ponad roku rozważamy możliwość zmiany grafiku niedzielnych mszy świętych. Po październikowym liczeniu wiernych i po konsultacji zarówno z Radą Administracyjną jak i Duszpasterską parafii podjęliśmy decyzję o tym, że ostatnią mszą świętą niedzielną będzie msza odprawiana o godzinie 19:00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 20:30. Na nieco ponad 2000 osób biorących udział w liturgiach niedzielnych w mszy o 20:30 uczestniczyły średnio 64 osoby. Wszystkich, którzy wybierali tę porę na czas swojej modlitwy przepraszamy za tę niedogodność. Zmiana wejdzie w życie wraz z początkiem roku 2024.

(7) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na listopad i grudzień a także w wiele pozycji książkowych dla mężczyzn o tematyce ojcostwa.