XXVII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

8 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

(1) W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:30, różaniec dla dorosłych od poniedziałku do soboty po mszy świętej wieczornej, zaś w czwartki i niedziele o 18:30. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 13:00 zapraszamy do Sali Windsor na spotkanie członków kół Żywego Różańca. W naszej parafii powstaje trzecie koło różańcowe. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tej modlitewnej inicjatywy. Zapisać można się na dzisiejszym spotkaniu albo telefonicznie, czy przez wysłanie wiadomości e-mail do naszej kancelarii parafialnej.

(2) Od wtorku do czwartku na 17:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na katechezy do sali Windsor (każdy według wyznaczonego dnia).

(3) W najbliższą sobotę 14 października 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich młodych kandydatów przygotowujących się do bierzmowania na pierwszą liturgię do Sali Windsor. Obecność obowiązkowa! Więcej informacji na naszej stronie parafialnej. Tam też, są już podane daty katechez i liturgii.

(4) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy ministrantów na zbiórkę do kościoła.

(5) Najbliższe spotkanie oazy odbędzie się 17 października we wtorek o 18:30 w klasztorze. Serdecznie zapraszamy.

(6) Rozpoczynamy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 października w sali na wieży o godz. 20:00. Kurs potrwa do 7 grudnia. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz pobrać go z naszej strony parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz na pierwszym spotkaniu.

(7) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(8) Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pod amboną wyłożone są kartki na wypominki.

(9) We wtorek 10 października o godz. 14:00 zapraszamy na Dzień Skupienia w języku angielskim prowadzony przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, którego gościem specjalnym będzie nasz współbrat Chris Alar z Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Stockbridge, USA. Szczegóły na stronie Apostolatu.

(10) Wokół naszego kościoła pojawia się coraz więcej osób proszących o jałmużnę. Jeden z nich, szczególnie agresywny, potrafi wejść do kościoła przerywać modlitwę albo zwyzywać lub opluć osobę jeśli nie otrzyma pieniędzy. Ten człowiek ma policyjny zakaz wchodzenia do kościołów na terenie Ealing i Acton. Ks. Piotr na spotkaniu z policją otrzymał informację, że funkcjonują na naszym terenie gangi żebracze. Bywa tak, że ci ludzie są tu przywożeni samochodem. Każdy może postąpić w swojej wolności tak jak mu sumienie wskazuje ale prosimy pamiętać, że prawdziwe miłosierdzie powinno czynić obdarowanego lepszym, a nie wspierać zło.

(11) W zakrystii można zaopatrzyć się w wiele pozycji książkowych dla mężczyzn o tematyce ojcostwa oraz czasopismo dla dzieci “Staś” na październik.