XXIX Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

22 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

(1) W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:30, różaniec dla dorosłych od poniedziałku do soboty po mszy świętej wieczornej, zaś w czwartki i niedziele  o 18:30. W naszej parafii powstaje trzecie koło różańcowe. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tej modlitewnej inicjatywy. Zapisać można się telefonicznie, czy przez wysłanie wiadomości e-mail do naszej kancelarii parafialnej (adres: ealing.office@gmail.com).

(2) Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Pod amboną wyłożone są kartki na wypominki. W intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach modlimy się przez całą oktawę dnia zadusznego w czasie mszy wieczornych oraz  w nieszporach za zmarłych. Bardzo prosimy, aby imiona bliskich zmarłych wpisywać czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.

(3) Do piątku zamknięta jest restauracja „Lubczyk” z powodu wyjazdu do Polski prowadzących restaurację na pogrzeb najbliższej osoby.

(4) Trwa remont kościelnej toalety i przez kilka dni nie będzie ona dostępna.

(5) Za tydzień w niedzielę (29 października) organizujemy „Bal wszystkich Świętych” dla dzieci. Bal odbędzie się w dwóch turach – dla dzieci młodszych (3-6 lat) po mszy świętej o 10:00 oraz dla dzieci starszych (7-12 lat) po mszy o 14:30. Na bal obowiązują imienne wejściówki w cenie 1 funt dostępne w zakrystii i kancelarii.

(6) Stowarzyszenie Polaków w Wielkiej Brytanii „Poland Street” zaprasza na osiemnastą edycję „Akcji Znicz”, w ramach której są sprzątane zaniedbane polskie groby na cmentarzu Gunnersbury. Jak co roku akcja rozpocznie się pod Pomnikiem Katyńskim; tym razem w sobotę 28 października o godzinie 11:00. Osoby zainteresowanie prosimy o wysyłanie zgłoszenia na adres email: info@polandstreet.org.pl wraz z ilością osób, które mogą przyłączyć się do sprzątania maksymalnie do piątku, 27 października. W miarę możliwości proszę przynieść ze sobą własne rękawice ochronne, wiaderka oraz gąbki i ścierki. Znicze, jak  co roku zapewnia Ambasada RP w Londynie.

(7) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” – jest spóźniony numer październikowy w cenie 1 funta oraz numer listopadowy. Jest także czasopismo dla dzieci „Staś” na listopad oraz wiele pozycji książkowych dla mężczyzn o tematyce ojcostwa.