XXI Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

27 SIERPNIA 2023 R.

(1) W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Pawła Fedorowicza MIC, który będzie posługiwał w Apostolacie Bożego Miłosierdza przy 1 Courtfield Gardens.

(2) 28 sierpnia przypada Bank Holiday – kancelaria będzie nieczynna. Od września powracamy do normalnych godzin pracy kancelarii.

(3) Od przyszłej niedzieli powracamy do sprawowania Mszy Świętych niedzielnych o 14:30 i 17:15. Serdecznie zapraszamy.

(4) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • I piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45; spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci; po mszy świętej o godzinie 19:00 adoracja i spowiedź do 21:00
  • I sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • I niedziela – o 15:30 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi

(5) Serdecznie zapraszamy na autokarową pielgrzymkę polonijną do Aylesford, która odbędzie się w niedzielę 3 września. Polska Misja Katolicja organizuje wspólny wyjazd z Parafiii na Devonii. Koszt 20 funtów. Szczególy na plakatach przed kościołem.

(6) We wtorek 3 października rozpoczniemy katechezy dla narzeczonych. Spotkania w każdy kolejny wtorek o 20:00 w Sali Windsor. Zakończenie katechez 7 listopada. Koszt kursu wynosi 60 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Więcej informacji na naszej stronie w zakładce Sakramenty/Małżeństwo.

(7) Trwają zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z rocznika 2015 (ewentualnie 2014). Zapisy potrwają do 6 września. Formularz zapisowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Sakramenty/Pierwsza Komunia Święta.

(8) Zachęcamy młodzież do zapisywania się na przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rocznika 2009 i starszych. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 17 września 2023 r. Wtedy też najprawdopodobniej będzie pierwsze spotkanie. Więcej szczegółów na naszej stronie parafialnej w zakładce Sakramenty/Bierzmowanie.

(9) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.