XX Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

20 SIERPNIA 2023 R.

(1) Decyzją ojca prowincjała ks. Jacek Rygielski MIC posługujący dotąd w Apostolacie Bożego Miłosierdzia zostaje przeniesiony do domu zakonnego w Lublinie, gdzie obejmie funkcję Rektora Seminarium Zgromadzenia Księży Marianów. Dziękujemy księdzu Jackowi za ofiarną pomoc w naszej Parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego na dalszą pracę duszpasterską.

(2) W sierpniu nie ma niedzielnych mszy świętych o 14:30 i 17:15.

(3) W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna czynna wyłącznie w poniedziałek i czwartek w czasie dyżuru księdza.

(4) Serdecznie zapraszamy na autokarową pielgrzymkę polonijną do Aylesford, która odbędzie się w niedzielę 3 września. Polska Misja Katolicka organizuje wspólny wyjazd z Parafii na Devonii. Koszt 20 funtów. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

(5) Trwają zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z rocznika 2015 (ewentualnie 2014). Zapisy potrwają do 6 września. Formularz zapisowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Sakramenty/Pierwsza Komunia Święta.

(6) Zachęcamy młodzież do zapisywania się na przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rocznika 2009 i starszych. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 17 września 2023 r. Wtedy też najprawdopodobniej będzie pierwsze spotkanie. Więcej szczegółów na naszej stronie parafialnej w zakładce Sakramenty/Bierzmowanie.

(7) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na sierpień oraz miesięcznik dla dzieci „Staś” w cenie 3 funty.