XI Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

16 CZERWCA 2024 R.

(1) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy świętej wieczornej a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30.

(2) Do września nie będzie niedzielnej mszy świętej o godzinie 14:30. W okresie wakacji czyli w lipcu i sierpniu nie będzie również mszy o godzinie 17:15.

(3) Wróciliśmy do praktyki śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki po mszy świętej wieczornej.

(4) W następną niedzielę będzie możliwość zostawienia lub wypisania intencji i próśb, które będą objęte modlitwą przez grupę 10 Białą prowadzoną przez księży Marianów. Grupa będzie pielgrzymowała na Jasną Górę od 6 do 14 sierpnia, chętnych zapraszamy na stronę Facebook’a „10 biala WPP”. Wszelkie złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby organizacyjne. Bóg zapłać.

(5) Rozpoczęliśmy zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z rocznika 2016 (ewentualnie 2015). Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 6 września. Formularz zapisowy oraz wszystkie potrzebne informacje o dokumentach i wymaganiach dostępne są na naszej stronie.

(6) Zachęcamy młodzież z naszej Parafii do zapisywania się na przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rocznika 2010 i starszych. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 15 września 2024 r. Więcej szczegółów na naszej stronie.

(7) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na czerwiec, lipiec i sierpień oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00) na czerwiec.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(9) OGŁOSZENIA Z POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ ANGLII I WALII

  • PIELGRZYMKA DO HOLYWELL I PANTASAPH

W sobotę 29 czerwca zapraszamy na Pielgrzymką do Holywell i Pantasaph. To już 71. spotkanie Polaków w przepięknym walijskim miasteczku zwanym Lourdes Walii. W programie m.in. czuwanie modlitewne przy źródle św. Winfrydy, modlitwa różańcowa wraz z procesją, Adoracja Najświętszego Sakramentu przy relikwiach Rodziny Ulmów. Okazja do spowiedzi. Punktem centralnym jest Eucharystia w intencji pielgrzymów w roku jubileuszu 130 lecia istnienia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii  pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Zadarko – biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Przyjazd pielgrzymów od godz. 10.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii www.pcmew.org

  • KONGRES RODZIN POLONIJNYCH

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu umocnienie więzi rodzinnych i małżeńskich wśród Polonii – VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia 2024 roku w Brukseli. Kongres ten nosi tytuł: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju” i skupia się na promowaniu wartości rodzinnych. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w inspirujących wykładach i warsztatach.  Poruszane tematy obejmować będą między innymi budowanie i umacnianie dojrzałych relacji małżeńskich, efektywną komunikację i metody rozwiązywania konfliktów. Szczególną uwagę poświęcimy wychowaniu dzieci, w tym roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych, jak również sposobom pomocy naszym nastolatkom w pokonywaniu uczuć samotności i bezsensu.

Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania z ekspertami oraz innymi rodzinami polonijnymi, wymiany doświadczeń i zdobycia cennych wskazówek, które mogą wesprzeć nas w codziennym życiu.

Koszty: Koszt uczestnictwa w wydarzeniu zaczyna się od 91 euro.

Dojazd: Z Londynu kursuje szybki pociąg do Brukseli, co umożliwia łatwe i wygodne dotarcie na miejsce Kongresu.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Kongresie, do wcześniejszego planowania podróży oraz rezerwacji miejsc. Może to być wspaniała okazja do pogłębienia więzi rodzinnych, jak również do odwiedzenia Brukseli.

Dla zainteresowanych udziałem lub potrzebujących więcej informacji odsyłamy na stronę internetową Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii: www.pcmew.org

(10) MARIAŃSKIE REKOLEKCJE STUDENCKIE (17-23 sierpnia 2024 r.)

Trudno czasem w polskich górach znaleźć odludne miejsce, w którym można doświadczyć spotkania z Bogiem na podobieństwo Mojżesza czy Eliasza. My takie znaleźliśmy i chcemy Cię do niego zaprosić. Zabierz Biblię, notatnik, buty górskie, możesz wziąć śpiwór, hamak i co chcesz – i przyjedź na mariańskie rekolekcje studenckie;) Będziemy czytać i smakować Słowo Boże, chodzić po górach, leżeć w hamakach, śpiewać, rozmawiać o tym, co Najważniejsze i po prostu BYĆ.

Rekolekcje SMAKiSŁOWA w Kubiesówce, w Beskidzie Żywieckim poprowadzą marianie: ks. Mateusz Turkowski MIC oraz ks. Tomasz Sadłowski MIC. Ważną osobą podczas wydarzenia będziesz TY. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 600 zł.

Rekolekcje są (raczej) dla osób do 30-go roku życia 🙂 .

Link do formularza zapisów.

(11) Zachęcamy do oglądania filmu “Nieposkromione lwy. 25 lat misji księży marianów w Kamerunie”, który przedstawia niezwykłą historię odwagi i poświęcenia naszych mariańskich misjonarzy w Kamerunie. Link do filmu umieszczony jest na naszej parafialnej stronie oraz na plakacie w wejściu do kościoła.

(12) Intencje Żywego Różańca na czerwiec:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju]: Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
  • INTENCJA PARAFIALNA: O głęboki szacunek i miłość do Chrystusa obecnego w Najświętszym sakramencie.