VII Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized

12 MAJA 2024 R.

(1) Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu po mszy św. o godzinie 19:00, a w niedziele o godz. 18:30.

(2) Dzisiaj o godzinie 13:00 odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dla drugiej grupy dzieci. Prosimy o modlitwę za rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Na msze pierwszokomunijne obowiązują wejściówki. Nie będzie dziś mszy świętej o 14:30. Osoby przychodzące zwykle na msze o 13:00 i 14:30 prosimy o wybranie innej godziny mszy świętej.

(3) W tym tygodniu do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić na mszę św. o godz. 17:30 w ramach Białego Tygodnia.

(4) W tym tygodniu przypada III środa miesiąca. O godzinie 19:00 tradycyjnie zapraszamy na mszę św. za wstawiennictwem św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w intencji rodzin, które pragną potomstwa, doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę.

(5) W czwartek 16 maja o godzinie 20:00 próba liturgiczna przed bierzmowaniem. Obecność na próbie obowiązkowa! (na próbie może nie być świadka do bierzmowania). W sobotę 18 maja o godzinie 15:00 i 17:00 odbędzie się BIERZMOWANIE. Sakramentu udzieli Ks. Kan. Bogdan Kołodziej, Rektor PMK Anglii i Walii. Przypominamy kandydatom i ich świadkom o konieczności przystąpienia do spowiedzi przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Ze względu na bierzmowanie w sobotę nie będzie spowiedzi o godzinie 17:00.

(6) Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Różdżka z pnia Jessego” zaprasza na Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę 18 maja w naszym kościele o godz. 20:30. Więcej szczegółów na plakatach przy wejściu do kościoła.

(7) W następną niedzielę o godzinie 14:30 będziemy obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii. Serdecznie zapraszamy. Prosimy, aby dzieci przyszły ubrane w swoje stroje komunijne. Jeśli jest to niemożliwe warto założyć jakiekolwiek białe ubranie.

(8) Polska Sobotnia Szkoła im. Tadeusza Kościuszki na Ealingu (szkoła z 70 letnią tradycją) pragnie serdecznie zaprosić rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty w najbliższą sobotę 18 maja od godziny 10:00 do 12:30. Więcej informacji na stronie szkola.org. Z kolei 19 maja po mszach o godzinie 10:00, 11:30 i 13:00 zapraszamy na krótkie spotkanie przed naszym kościołem w sprawie uzyskania informacji na temat tejże szkoły, egzaminów “GCSE” [dżi si es i] i “A level” [ej lewel].

(9) W następną niedzielę 19 maja po mszach świętych będzie przeprowadzana zbiórka na potrzeby diecezji Westminster.

(10) Katechezy dla narzeczonych w naszej Parafii rozpoczniemy od wtorku 21 maja o godz. 20:00 w Windsor Hall, jeśli zbierze się grupa chętnych. Spotkania w każdy kolejny wtorek do 25 czerwca włącznie. Koszt kursu wynosi 60 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(11) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na maj, czerwiec, lipiec i sierpień oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00) na maj.

(12) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(13) OGŁOSZENIA Z POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ ANGLII I WALII

  • DZIEŃ DZIECKA

W sobotę, 8 czerwca, Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Polska Macierz Szkolna organizują Wesoły Dzień Dziecka. To wydarzenie gromadzi co roku tysiące Polaków, oferując konkursy, zabawy, zjeżdżalnie, grillowanie, pokazy motorów, rekonstrukcje historyczne, pokazy lotów i wiele innych atrakcji całkowicie bezpłatnych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, zapraszamy szkoły polonijne.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii www.pcmew.org.

  • ŚWIĘTO RODZINY

W ramach obchodów 130-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, zapraszamy w sobotę, 15 czerwca, do Laxton Hall (NN17 3AU) na Święto Rodziny z rodziną Ulmów. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem abpa seniora Wiktora Skworca, konferencja zatytułowana “Rodzina Ulmów – Inspiracja dla Rodzin Dzisiaj”, Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem Boga wraz z modlitwą wzmocnienia więzi rodzinnych i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Znajdzie się czas na kawę i małe co nieco. Wsparcie muzyczne – Schola Wspólnoty Dwóch Serc Jezusa i Maryi z Londynu. Zapraszamy rodziny polonijne wraz z dziećmi. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły bądź przyjmą I Komunię Świętą.

  • DNI MŁODYCH

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych – ewangelizacyjnego spotkania młodzieży z polskich parafii w UK.  Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek 12 lipca wieczorem i kończy się w niedzielę 14 lipca 2024. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Koniecznie są namioty (dwie noce). Zaproszenie kierujemy do tegorocznej młodzieży bierzmowanej i tych którzy przygotowują od czerwca tego roku.

Zapisy do dnia 9 czerwca lub do osiągnięcia limitu 180 osób

Zapisy mogą się dokonywać przez: forms.gle.

Ważne informacje:

Koszty: koszt całości wynosi £80 (£40 przy rejestracji on-line, reszta w dniu przyjazdu). W cenie: wynajem ośrodka, wyżywienie itp.

Miejsce: Polish Assosiation, Church Ln, Slough SL2 4NZ, polishassociationslough.com, Google Map: maps.app.goo.gl.

UWAGA: Wyjazd jest przeznaczony tylko dla młodzieży niepełnoletniej w wieku od 13-17 lat. Jeśli z parafii, razem z młodzieżą chcą przyjechać osoby dorosłe, to mogą wziąć udział w DNIACH MŁODYCH tylko jako wolontariusze. Dotyczy to również rodziców, którzy chcą przyjechać ze swoimi dziećmi. Rodzic ma uregulowany status wobec swojego dziecka, natomiast wobec innych dzieci jest osobą obcą. Dlatego osoba 18+ nie może brać udziału jako uczestnik lecz TYLKO jako wolontariusz. Jeśli są takie osoby, proszone są o rejestracje: forms.gle.

  • KONGRES RODZIN POLONIJNYCH

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu umocnienie więzi rodzinnych i małżeńskich wśród Polonii – VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia 2024 roku w Brukseli. Kongres ten nosi tytuł: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju” i skupia się na promowaniu wartości rodzinnych. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w inspirujących wykładach i warsztatach.  Poruszane tematy obejmować będą między innymi budowanie i umacnianie dojrzałych relacji małżeńskich, efektywną komunikację i metody rozwiązywania konfliktów. Szczególną uwagę poświęcimy wychowaniu dzieci, w tym roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych, jak również sposobom pomocy naszym nastolatkom w pokonywaniu uczuć samotności i bezsensu.

Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania z ekspertami oraz innymi rodzinami polonijnymi, wymiany doświadczeń i zdobycia cennych wskazówek, które mogą wesprzeć nas w codziennym życiu.

Koszty: Koszt uczestnictwa w wydarzeniu zaczyna się od 91 euro.

Dojazd: Z Londynu kursuje szybki pociąg do Brukseli, co umożliwia łatwe i wygodne dotarcie na miejsce Kongresu.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Kongresie, do wcześniejszego planowania podróży oraz rezerwacji miejsc. Może to być wspaniała okazja do pogłębienia więzi rodzinnych, jak również do odwiedzenia Brukseli.

Dla zainteresowanych udziałem lub potrzebujących więcej informacji odsyłamy na stronę internetową Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii: www.pcmew.org

(14) MARIAŃSKIE REKOLEKCJE STUDENCKIE (17-23 sierpnia 2024 r.)

Trudno czasem w polskich górach znaleźć odludne miejsce, w którym można doświadczyć spotkania z Bogiem na podobieństwo Mojżesza czy Eliasza. My takie znaleźliśmy i chcemy Cię do niego zaprosić. Zabierz Biblię, notatnik, buty górskie, możesz wziąć śpiwór, hamak i co chcesz – i przyjedź na mariańskie rekolekcje studenckie;) Będziemy czytać i smakować Słowo Boże, chodzić po górach, leżeć w hamakach, śpiewać, rozmawiać o tym, co Najważniejsze i po prostu BYĆ.

Rekolekcje SMAKiSŁOWA w Kubiesówce, w Beskidzie Żywieckim poprowadzą marianie: ks. Mateusz Turkowski MIC oraz ks. Tomasz Sadłowski MIC. Ważną osobą podczas wydarzenia będziesz TY. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 600 zł.

Rekolekcje są (raczej) dla osób do 30-go roku życia 🙂 .

Link do formularza zapisów.

(15) Intencje Żywego Różańca na maj:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów]: Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii, przyjmujących w tym miesiącu sakramenty Komunii świętej i bierzmowania. Niech Duch Święty rozpala w ich sercach głęboką miłość do Chrystusa i Maryi.