VI Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized

5 MAJA 2024 R.

(1) Dzisiaj podczas mszy świętej o godzinie 10:00 gościć będziemy dziecięcy zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza (o zespole można przeczytać tu: promyczkidobra.pl).

(2) Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w tygodniu po mszy św. o godzinie 19:00, a w niedziele o godz. 18:30.

(3) Kancelaria parafialna w dniu jutrzejszym będzie zamknięta ze względu na „bank holiday”.

(4) Od wtorku do czwartku w tym tygodniu odbędą się egzaminy dla młodych kandydatów do bierzmowania. Więcej informacji tutaj.

(5) W czwartek (9 maja) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 08:00, 10:00 i 19:00.

(6) W sobotę 11 maja o godzinie 17:00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów do kościoła.

(7) W sobotę 11 maja oraz w niedzielę 12 maja o godzinie 13:00 odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę za rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Uwaga! Na msze pierwszokomunijne będą obowiązywały wejściówki. W niedzielę nie będzie także mszy świętej o 14:30. Osoby uczęszczające zwykle na msze o 13:00 i 14:30 prosimy o wybranie innej godziny mszy świętej.

(8) Dorośli, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej Parafii w tym roku (odbędzie się ono 18 maja 2024 r.) proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z wymaganymi dokumentami. Więcej informacji tutaj. Zgłoszenia potrwają do piątku 11 maja 2024 r. (włącznie).

(9) Katechezy dla narzeczonych w naszej Parafii rozpoczniemy od wtorku 21 maja o godz. 20:00 w Windsor Hall, jeśli zbierze się grupa chętnych. Spotkania w każdy kolejny wtorek do 25 czerwca włącznie. Koszt kursu wynosi 60 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na maj i czerwiec oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00) na maj.

(11) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(12) OGŁOSZENIA Z POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ ANGLII I WALII

  • DUSZPOLONIA

Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.

  • KONGRES RODZIN POLONIJNYCH

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu umocnienie więzi rodzinnych i małżeńskich wśród Polonii – VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia 2024 roku w Brukseli. Kongres ten nosi tytuł: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju” i skupia się na promowaniu wartości rodzinnych. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w inspirujących wykładach i warsztatach.  Poruszane tematy obejmować będą między innymi budowanie i umacnianie dojrzałych relacji małżeńskich, efektywną komunikację i metody rozwiązywania konfliktów. Szczególną uwagę poświęcimy wychowaniu dzieci, w tym roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych, jak również sposobom pomocy naszym nastolatkom w pokonywaniu uczuć samotności i bezsensu.

Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania z ekspertami oraz innymi rodzinami polonijnymi, wymiany doświadczeń i zdobycia cennych wskazówek, które mogą wesprzeć nas w codziennym życiu.

Koszty: Koszt uczestnictwa w wydarzeniu zaczyna się od 91 euro.

Dojazd: Z Londynu kursuje szybki pociąg do Brukseli, co umożliwia łatwe i wygodne dotarcie na miejsce Kongresu.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Kongresie, do wcześniejszego planowania podróży oraz rezerwacji miejsc. Może to być wspaniała okazja do pogłębienia więzi rodzinnych, jak również do odwiedzenia Brukseli.

Dla zainteresowanych udziałem lub potrzebujących więcej informacji odsyłamy na stronę internetową Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii: www.pcmew.org

(13) MARIAŃSKIE REKOLEKCJE STUDENCKIE (17-23 sierpnia 2024 r.)

Trudno czasem w polskich górach znaleźć odludne miejsce, w którym można doświadczyć spotkania z Bogiem na podobieństwo Mojżesza czy Eliasza. My takie znaleźliśmy i chcemy Cię do niego zaprosić. Zabierz Biblię, notatnik, buty górskie, możesz wziąć śpiwór, hamak i co chcesz – i przyjedź na mariańskie rekolekcje studenckie;) Będziemy czytać i smakować Słowo Boże, chodzić po górach, leżeć w hamakach, śpiewać, rozmawiać o tym, co Najważniejsze i po prostu BYĆ.

Rekolekcje SMAKiSŁOWA w Kubiesówce, w Beskidzie Żywieckim poprowadzą marianie: ks. Mateusz Turkowski MIC oraz ks. Tomasz Sadłowski MIC. Ważną osobą podczas wydarzenia będziesz TY. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 600 zł.

Rekolekcje są (raczej) dla osób do 30-go roku życia 🙂 .

Link do formularza zapisów.

(14) Intencje Żywego Różańca na maj:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów]: Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii, przyjmujących w tym miesiącu sakramenty Komunii świętej i bierzmowania. Niech Duch Święty rozpala w ich sercach głęboką miłość do Chrystusa i Maryi.