V Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

4 LUTEGO 2024 R.

(1) Serdecznie dziękujemy Zespołowi Pieśni i Tańca „Żywiec” za wspaniały koncert z ubiegłej niedzieli. Niech pokój dla ludzi dobrej woli przyniesiony światu przez Narodzenie Pana towarzyszy Wam przez cały rok.

(2) Rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę od wtorku do czwartku o 17:30 do Windsor Hall. Obecność obowiązkowa.

(3) W tym tygodniu przypada I środa miesiąca. Zapraszamy na mszę świętą  o godzinie 19:00 w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii. Jest to intencja rodziców.

(4) Przypominamy, że w czwartki w okresie zwykłym roku liturgicznego, po mszy wieczornej są śpiewane w naszej parafii nieszpory za zmarłych. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

(5) W niedzielę 11 lutego przypada Dzień Chorego. Mszę świętą w intencji chorych będziemy celebrowali w sobotę 10 lutego o godzinie 10:00. Po mszy będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

(6) W następną niedzielę po mszy świętej o godzinie 13:00 spotkanie Członków Kółek Różańcowych w Sali Windsor.

(7) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 13 lutego 2024 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 19 marca. Koszt kursu wynosi 60 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(9) W zakrystii można zaopatrzyć się w „OREMUS” na luty i marzec oraz w miesięcznik dla dzieci „Staś” na miesiąc luty.

(10) POTRZEBNA POMOC!!! – W ostatnich dniach jedną z rodzin naszej parafii dotknęło straszne nieszczęście. Spaliło się ich mieszkanie i zostali bez dachu nad głową. Chodzi o rodziców i dwójkę dorastających dzieci. Obecnie mieszkają rozdzieleni u rodziny i przyjaciół. Pilnie poszukują mieszkania do wynajęcia. Jeśli ktoś może pomóc lub zna kogoś kto  jest w stanie wynająć mieszkanie prosimy o przekazanie informacji i kontaktu któremukolwiek z księży. Podajemy też link do zbiórki na ten cel prowadzonej w Internecie: crowdfunder.co.uk

(11) PODZIĘKOWANIE ZA WSPARCIE FINANSOWE WYDANIA KATECHIZMU KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W JĘZYKU KINYARWANDA W RWANDZIE:

Na ręce księdza proboszcza parafii na Ealingu w Wielkiej Brytanii, Michała Kozaka, MIC składam serdeczne podziękowanie za otrzymaną ofiarę 5,000 GBP, która została przeznaczona na realizację tłumaczenia Katechizmu Kościoła Katolickiego na lokalny język Kinyarwanda. Projekt ten rozpoczął się 15 lat temu a dopiero w tym roku dzięki staraniom Zgromadzenia Księży Marianów został ukończony. W zeszłym miesiącu został dokonany całkowity przekład i złożony do końcowej redakcji, nad którą jeszcze pracują teologowie z Rwandy.

Nasza radość jest tym większa, że parafia na Ealingu jest pod wezwaniem Matki Kościoła i że to ona również przyczyniła się do realizacji tego ważnego projektu, który pozwoli zobaczyć pełnię nauczania Kościoła na temat naszej wiary.

Dzięki niemu już w tym roku będziemy mogli korzystać z wersji lokalnej nauczając dzieci, młodzież i wszystkich chrześcijan. Dlatego też naszą wdzięczność wyrażamy najpierw w imieniu najmłodszych.

Każda pomoc dla naszej misyjnej pracy napełnia nasze serca radością, że możemy zawsze liczyć na pomoc współbraci i hojność dobrodziejów z Wielkiej Brytanii. Serdeczne Bóg zapłać.

Niech Pan Wam błogosławi za wstawiennictwem Matki Kościoła.

Ks. Leszek Czeluśniak, MIC

Dyrektor Centrum Ewangelizacji w Kibeho – Rwanda