V Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized

17 MARCA 2024 R.

(1) Dzisiaj rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Prowadzi je ks. Łukasz Wiśniewski MIC. Katechezy rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach świętych, oraz w poniedziałek, wtorek i w środę na mszach świętych o 10:00, 19:00 oraz dodatkowa katecheza po mszy wieczornej w poniedziałek, wtorek i środę. Rekolekcyjne msze święte wieczorne oraz następująca po nich katecheza będą transmitowane online. Od poniedziałku do środy w czasie mszy świętych zbierana będzie taca rekolekcyjna. Spowiedź w czasie rekolekcji pół godziny przed mszą świętą o godzinie 10:00 i po mszy do ostatniego penitenta. Pół godziny przed mszą świętą o 19:00 oraz po wieczornej katechezie do ostatniego penitenta.

(2) Prosimy aby spowiedzi wielkopostnej nie odkładać na ostatnie dni przed świętami tylko korzystać z wyznaczonych godzin spowiedzi w normalnych dniach tygodnia. Postaramy się aby wystarczająca liczba kapłanów pełniła posługę w konfesjonałach. W wielkim tygodniu spowiedź wyłącznie w poniedziałek wtorek i środę od 9:30-10:00 i po mszy do ostatniej osoby oraz od 18:15-19:00 i po mszy do ostatniej osoby.

(3) Od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy. Obecność obowiązkowa.

(4) We wtorek na godzinę 18:30 zapraszamy na spotkanie Oazy Ruchu Światło Życie.

(5) W sobotę 23 marca o godzinie 17:00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów  – przygotowujemy Triduum Paschalne.

(6) Zachęcamy wszystkich pełniących posługę lektorów aby wpisywali się w zakrystii do czytania na niedzielę i święta. Wszystkich czytających w powszednie dni tygodnia prosimy o uzgodnienie tego w zakrystii przed mszą świętą.

(7) Zbliża się czas świąt, dlatego prosimy, aby zadbać o sakramenty dla chorych i osób starszych. Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu umówienia się na ewentualny przyjazd księdza.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(9) W zakrystii można zaopatrzyć się w „OREMUS” na kwiecień oraz miesięcznik dla dzieci „STAŚ” na marzec.

(10) Wielki Post to czas ofiarności. Chłopiec z Hounslow potrzebuje pilnego wsparcia – link do zbiórki.

(11) Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.

(12) Dedykacja naszego parafialnego chóru na Wielki Post: