Uroczystość św. Piotra i Pawła

Klaudiusz RokickiUncategorized

30 CZERWCA 2024 R.

(1) W Kościele Anglii i Walii obchodzona jest dzisiaj uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie w tym dniu przeprowadzana jest zbiórka na tzw. Świętopietrze. Ofiary na ten cel można składać do koszyków umieszczonych przy ambonie i na stoliku między konfesjonałami.

(2) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca (środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela). Przypominamy, że w pierwszy piątek lipca i sierpnia nie ma dodatkowej mszy św. o godzinie 17:30.

(3) W lipcu i sierpniu dyżur księdza w kancelarii tylko w poniedziałek (od 10:30 do 12:30) oraz w czwartek (od 16:00 do 18:00).

(4) Do września nie będzie niedzielnej mszy świętej o godzinie 14:30. W okresie wakacji czyli w lipcu i sierpniu nie będzie również mszy o godzinie 17:15.

(5) Zapraszamy na nieszpory za zmarłychw czwartki po mszy świętej wieczornej.

(6) Kilka osób, które wspierają Parafię poprzez Gift Aid, jeszcze nie dostarczyło aktualnych deklaracji. Bardzo prosimy, aby to uczynili, gdyż powoduje to problemy z całą procedurą tej ważnej dla nas pomocy.

(7) Rozpoczęliśmy zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z rocznika 2016 (ewentualnie 2015). Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 6 września 2024 r. Zachęcamy również młodzież z naszej Parafii do zapisywania się na przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rocznika 2010 i starszych. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 15 września 2024 r. Więcej szczegółów na naszej stronie parafialnej w zakładce Sakramenty/ i odpowiednio  I Komunia święta lub Bierzmowanie.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na lipiec i sierpień.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(10) Intencje Żywego Różańca na lipiec:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za duszpasterstwo chorych]: Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się o dobry czas wypoczynku wakacyjnego dla rodzin, aby okres wakacji był czasem spotykania Boga, a nie zapominania o Nim.

(11) KONGRES RODZIN POLONIJNYCH (ogłoszenie z PMK)

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu umocnienie więzi rodzinnych i małżeńskich wśród Polonii – VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia 2024 roku w Brukseli. Kongres ten nosi tytuł: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju” i skupia się na promowaniu wartości rodzinnych. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w inspirujących wykładach i warsztatach.  Poruszane tematy obejmować będą między innymi budowanie i umacnianie dojrzałych relacji małżeńskich, efektywną komunikację i metody rozwiązywania konfliktów. Szczególną uwagę poświęcimy wychowaniu dzieci, w tym roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych, jak również sposobom pomocy naszym nastolatkom w pokonywaniu uczuć samotności i bezsensu.

Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania z ekspertami oraz innymi rodzinami polonijnymi, wymiany doświadczeń i zdobycia cennych wskazówek, które mogą wesprzeć nas w codziennym życiu.

Koszty: Koszt uczestnictwa w wydarzeniu zaczyna się od 91 euro.

Dojazd: Z Londynu kursuje szybki pociąg do Brukseli, co umożliwia łatwe i wygodne dotarcie na miejsce Kongresu.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Kongresie, do wcześniejszego planowania podróży oraz rezerwacji miejsc. Może to być wspaniała okazja do pogłębienia więzi rodzinnych, jak również do odwiedzenia Brukseli.

Dla zainteresowanych udziałem lub potrzebujących więcej informacji odsyłamy na stronę internetową Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii: www.pcmew.org

(12) MARIAŃSKIE REKOLEKCJE STUDENCKIE (17-23 sierpnia 2024 r.)

Trudno czasem w polskich górach znaleźć odludne miejsce, w którym można doświadczyć spotkania z Bogiem na podobieństwo Mojżesza czy Eliasza. My takie znaleźliśmy i chcemy Cię do niego zaprosić. Zabierz Biblię, notatnik, buty górskie, możesz wziąć śpiwór, hamak i co chcesz – i przyjedź na mariańskie rekolekcje studenckie;) Będziemy czytać i smakować Słowo Boże, chodzić po górach, leżeć w hamakach, śpiewać, rozmawiać o tym, co Najważniejsze i po prostu BYĆ.

Rekolekcje SMAKiSŁOWA w Kubiesówce, w Beskidzie Żywieckim poprowadzą marianie: ks. Mateusz Turkowski MIC oraz ks. Tomasz Sadłowski MIC. Ważną osobą podczas wydarzenia będziesz TY. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 600 zł.

Rekolekcje są (raczej) dla osób do 30-go roku życia 🙂 .

Link do formularza zapisów.

(13) Zachęcamy do oglądania filmu “Nieposkromione lwy. 25 lat misji księży marianów w Kamerunie”, który przedstawia niezwykłą historię odwagi i poświęcenia naszych mariańskich misjonarzy w Kamerunie. Link do filmu umieszczony jest na naszej parafialnej stronie oraz na plakacie w wejściu do kościoła.