Niedziela Świętej Rodziny

Klaudiusz RokickiUncategorized

31 GRUDNIA 2023 R.

(1) W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na godzinę 18:30 na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo kończące rok kalendarzowy. Dzisiaj obchodzimy w Kościele święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się za nasze rodziny.

(2) Jutro Nowy Rok. Obchodzimy w tym dniu uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę (8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 17:15 i 19:00).

(3) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca: środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela [szczegóły na naszej stronie parafialnej w dziale: OGŁOSZENIA STAŁE]. W tym tygodniu nie będzie dodatkowej mszy pierwszo-czwartkowej dla dzieci.

(4) Za tydzień w niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Po mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Dochód z ofiar na kredę i kadzidło będzie przeznaczony na fundusz ministrancki. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca więc o godzinie 15:30 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Święto Chrztu Pańskiego w diecezjach Anglii i Walii, czyli też i w naszej parafii, będzie obchodzone w poniedziałek 8 stycznia 2024 r. Msze święte w tym dniu o godzinie 8:00, 10:00 i 19:00.

(5) Kancelaria parafialna będzie zamknięta do najbliższego piątku włącznie (5 stycznia 2024 r.).

(6) Przy wszystkich wyjściach z kościoła wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

(7) Od jutra ostatnią mszą świętą niedzielną będzie msza odprawiana o godz. 19:00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 20:30.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2024 oraz w kolejny numer miesięcznika „OREMUS”.

(9) W biuletynie parafialnym umieściliśmy dłuższą informacje dotyczącą „Gift Aid” i bardzo prosimy, aby się z nią zapoznać. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę formę składania ofiar na kościół. Wymaga to jedynie wypełnienia deklaracji. Wszystkich, którzy wspierają już kościół w ten sposób, a w minionym roku zmienili adres lub telefon prosimy również o ponowne wypełnienie deklaracji z aktualnymi danymi. Wszyscy, którzy składają ofiary przez koperty „Gift Aid” są proszeni aby wziąć swoje kopertki na rok 2024.

(10) Na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przerywamy praktykę śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki.

(11) Osoby należące do Kółek Różańcowych zapraszamy do odbioru zestawu tajemnic różańcowych do odmawiania w roku 2024. Można to zrobić po mszy w zakrystii.

(12) Intencje różańcowe na styczeń ‘2024:

  • INTENCJA PAPIESKA [O dar różnorodności w Kościele]: Módlmy się, aby Duch Święty pomagał rozpoznawać dar różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się o aktywny i głęboki udział wiernych w liturgii oraz o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy troszczą się o nasz kościół.