Niedziela Palmowa

Klaudiusz RokickiUncategorized

24 MARCA 2024 R.

(1) Dzisiaj (niedziela) harcerki z drużyny Pilica i harcerze z drużyny Czarna Dwójka będą sprzedawać palmy wielkanocne.

(2) Ministranci i kandydaci, którzy chcą służyć przy ołtarzu w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wigilię Paschalną proszeni są o przybycie godzinę przed rozpoczęciem liturgii.

(3) Kancelaria parafialna będzie zamknięta od Wielkiego Czwartku do 6 kwietnia 2024 r.

(4) Zachęcamy wszystkich pełniących posługę lektorów aby wpisywali się w zakrystii do czytania na niedzielę i święta. Wszystkich czytających w powszednie dni tygodnia prosimy o uzgodnienie tego w zakrystii przed mszą świętą.

(5) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00).

(6) Biuletyny na dzisiejszą niedzielę są wyłożone tradycyjnie przy wyjściach z kościoła. Przygotowaliśmy też specjalny numer biuletynu zawierający informacje dotyczące spowiedzi i celebracji Wielkiego Tygodnia. Jest on wyłożony na półeczce między konfesjonałami.

(7) PORZĄDEK SPOWIEDZI I CELEBRACJI W WIELKIM TYGODNIU:

  • Spowiedź w Wielkim Tygodniu (wyłącznie od poniedziałku do środy)

– 09:30 – 10:00; 10:30 do ostatniego penitenta

– 18:15 – 19:00; 19:30 do ostatniego penitenta

Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku wielkanocnego włącznie nie ma spowiedzi.

  • Wielki Czwartek

– 20:00 Msza Wieczerzy Pańskiej

po mszy świętej czuwanie przy „Ciemnicy” do godziny 23:00

  • Wielki Piątek (w tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy)

– 08:00 Jutrznia i Godzina czytań przy „Ciemnicy”; pierwszy dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego

– 10:00 Droga Krzyżowa

– 15:00 Liturgia Męki Pańskiej

– Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godziny 24:00. W czasie adoracji będzie możliwość ucałowania krzyża dla osób, które nie mogły uczestniczyć w liturgii o godzinie 15:00.

  • Wielka Sobota

– 08:00 Jutrznia i Godzina czytań przy ołtarzu wystawienia; kolejny dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego

– święcenie pokarmów w Windsor Hall od 09:00 do 18:00

18:00 – 20:00 – kościół zamknięty ze względu na sprzątanie

  • Niedziela Zmartwychwstania

– 21:00 w sobotę – Wigilia Paschalna (na liturgię przynosimy świece)

– 07:00 msza poranna o charakterze rezurekcyjnym; po mszy kolejny dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego

Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę

  • Poniedziałek Wielkanocny

– Msze święte jak w niedzielę oprócz mszy świętej o 14:30, której nie będzie

(8) Intencje Żywego Różańca na kwiecień ‘2024:

INTENCJA PAPIESKA [O docenianie roli kobiet]: Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

INTENCJA PARAFIALNA: Niech czas świętowania zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią przemienia ludzkie serca i otwiera oczy rządzących naprawdę o świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

(9) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(10) Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.

(11) Dedykacja naszego parafialnego chóru na Wielki Post: