IV Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

28 STYCZNIA 2024 R.

(1) W dzisiejszą niedzielę zespół Żywiec zaprasza na koncert kolęd i pastorałek. Koncert odbędzie się w kościele o 15:30 (po zakończeniu mszy świętej). Po koncercie Zespół zaprasza na dalsze kolędowanie do Sali Windsor gdzie będzie można również wypić kawę i zjeść ciastko.

(2) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • I czwartek – o 17:30 msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych; o 18:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań
  • I piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45 spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci
  • I sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • I niedziela – o 15:30 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi

(3) W piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji katolickiej obchodzone jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte o godzinie 08:00; 10:00; 17:30 (dla dzieci z racji I piątku) i 19:00. W tym dniu w ramach liturgii celebrowany jest obrzęd poświęcenia świec przyniesionych przez wiernych. Święto Ofiarowania jest także dniem modlitw w intencji osób konsekrowanych.

(4) W sobotę o godzinie 17:00 w kościele zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

(5) Rozpoczynamy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 lutego 2024 r. w sali na wieży o godz. 20:00. Kurs potrwa do 21 marca 2024 r. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz pobrać go z naszej strony parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz na pierwszym spotkaniu.

(6) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 13 lutego 2024 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 19 marca. Koszt kursu wynosi 60 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(7) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2024 oraz w „OREMUS” na luty i marzec oraz w miesięcznik dla dzieci „Staś” na luty.

(9) POTRZEBNA POMOC!!! – W ostatnich dniach jedną z rodzin naszej parafii dotknęło straszne nieszczęście. Spaliło się ich mieszkanie i zostali bez dachu nad głową. Chodzi o rodziców i dwójkę dorastających dzieci. Obecnie mieszkają rozdzieleni u rodziny i przyjaciół. Pilnie poszukują mieszkania do wynajęcia. Jeśli ktoś może pomóc lub zna kogoś kto  jest w stanie wynająć mieszkanie prosimy o przekazanie informacji i kontaktu któremukolwiek z księży. Podajemy też link do zbiórki na ten cel prowadzonej w Internecie: crowdfunder.co.uk

(10) Osoby należące do Kółek Różańcowych zapraszamy do odbioru zestawu tajemnic różańcowych do odmawiania w roku 2024. Można to zrobić po mszy w zakrystii.

(11) Intencje różańcowe na luty ‘2024:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za chorych terminalnie]: Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się za Polskę o dar pojednania społecznego i zgodnej pracy dla dobra Ojczyzny i Polaków.

(12) PODZIĘKOWANIE ZA WSPARCIE FINANSOWE WYDANIA KATECHIZMU KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W JĘZYKU KINYARWANDA W RWANDZIE:

Na ręce księdza proboszcza parafii na Ealingu w Wielkiej Brytanii, Michała Kozaka, MIC składam serdeczne podziękowanie za otrzymaną ofiarę 5,000 GBP, która została przeznaczona na realizację tłumaczenia Katechizmu Kościoła Katolickiego na lokalny język Kinyarwanda. Projekt ten rozpoczął się 15 lat temu a dopiero w tym roku dzięki staraniom Zgromadzenia Księży Marianów został ukończony. W zeszłym miesiącu został dokonany całkowity przekład i złożony do końcowej redakcji, nad którą jeszcze pracują teologowie z Rwandy.

Nasza radość jest tym większa, że parafia na Ealingu jest pod wezwaniem Matki Kościoła i że to ona również przyczyniła się do realizacji tego ważnego projektu, który pozwoli zobaczyć pełnię nauczania Kościoła na temat naszej wiary.

Dzięki niemu już w tym roku będziemy mogli korzystać z wersji lokalnej nauczając dzieci, młodzież i wszystkich chrześcijan. Dlatego też naszą wdzięczność wyrażamy najpierw w imieniu najmłodszych.

Każda pomoc dla naszej misyjnej pracy napełnia nasze serca radością, że możemy zawsze liczyć na pomoc współbraci i hojność dobrodziejów z Wielkiej Brytanii. Serdeczne Bóg zapłać.

Niech Pan Wam błogosławi za wstawiennictwem Matki Kościoła.

Ks. Leszek Czeluśniak, MIC

Dyrektor Centrum Ewangelizacji w Kibeho – Rwanda