IV Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized

10 MARCA 2024 R.
NIEDZIELA LAETARE

(1) Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w następną niedzielę i potrwają do środy 20 marca a poprowadzi je ks. Łukasz Wiśniewski MIC.

(2) W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem liturgicznym. W piątki droga krzyżowa, dla dzieci o godzinie 17:30, a dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W soboty o godzinie 9:30 godzinki o Męce Pańskiej a w niedziele o godzinie 18:30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Na czas Wielkiego Postu zawieszamy śpiewanie nieszporów za zmarłych w czwartki.

(3) Rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezy od wtorku do czwartku do sali Windsor na 17:30. Obecność obowiązkowa.

(4) W sobotę 16 marca o godzinie 17:00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów – przygotowujemy Triduum Paschalne.

(5) W sobotę zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na naukę rekolekcyjną do kościoła na godzinę 17:00. Obecność obowiązkowa.

(6) Z racji na nabożeństwo rekolekcyjne dla młodzieży nie ma spowiedzi w sobotę po południu.

(7) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(8) Zapraszamy do udziału w Męskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się ulicami Londynu w piątek 15 marca. Najpierw msza święta o godzinie 19:30 w kościele  Finchley Central (St Philip the Apostle Church, Gravel Hill, London, N3 3RJ). A po mszy czeka uczestników około 17 kilometrów drogi. Będą zatrzymywać się przy katolickich kościołach, aby wspólnie rozważać Mękę Pańską. Planowane jest, że droga krzyżowa potrwa około 7 godzin. Zakończenie przy katedrze Westminster.

(9) W zakrystii można zaopatrzyć się w „OREMUS” na marzec i kwiecień oraz miesięcznik dla dzieci „STAŚ” na marzec.

(10) Wielki Post to czas ofiarności. Chłopiec z Hounslow potrzebuje pilnego wsparcia – link do zbiórki.

(11) Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.

(12) Intencje Żywego Różańca na marzec:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za współczesnych męczenników]: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się za Ojca Rekolekcjonistę i wszystkich uczestników naszych rekolekcji wielkopostnych, aby ten czas paschalny był dla nas czasem nawrócenia i rozradowania się w Bogu.

(13) Dedykacja naszego parafialnego chóru na Wielki Post: