IV Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized

21 KWIETNIA 2024 R.
“NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA”

(1) Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Tradycyjnie w tym dniu we wszystkich kościołach na świecie odbywają się modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Druga taca jest przeznaczona na WSD Zgromadzenia Marianów. Wysłuchamy najpierw kilku słów seminarzysty Janusza, który potem będzie przed kościołem zbierał ofiary i rozdawał ulotki. Drugi koszyk jest wyłożony na stopniu ołtarza przy wyjściu po stronie kolumbarium.

(2) W tym tygodniu peregrynujące po parafiach PMK relikwie błogosławionej rodziny Ulmów goszczą w naszej parafii. Będą wystawione przy ołtarzu w niedzielę od otwarcia do zamknięcia kościoła, od poniedziałku do czwartku od 09:30 do 11:00 oraz od 18:30 do zamknięcia kościoła. W piątek od 09:30 do 11:00, a potem powędrują do parafii św. Andrzeja Boboli. Przy ambonie są wyłożone teksty modlitw i rozważań różańcowych z których można korzystać w czasie modlitwy, prosimy aby potem odłożyć je na miejsce. Na stoliku między konfesjonałami pod chórem są wyłożone pamiątkowe obrazki.

(3) Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczniemy od wtorku 21 maja o godz. 20:00 w Windsor Hall, jeśli zbierze się grupa chętnych. Spotkania w każdy kolejny wtorek do 25 czerwca włącznie. Koszt kursu wynosi 60 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(4) Od wtorku do czwartku na godzinę 17:30 zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych na katechezy do Sali Windsor. Jest to ostatnia katecheza przed pierwszą Komunią. Obecność obowiązkowa.

(5) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów do kościoła – dzieci będą miały swój mały egzamin oraz dowiedzą się szczegółów związanych z obłóczynami.

(6) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(7) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na maj i czerwiec oraz w czasopismo dla dzieci „Staś” (£3.00) na kwiecień.

(8) OGŁOSZENIA Z POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ ANGLII I WALII

  • DUSZPOLONIA

Dla tych, którzy lubią podróżować po Europie PMK przygotowała specjalną aplikację mobilną. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji DUSZPOLONIA na swoich smartfonach. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat z kodem QR, który umożliwia szybkie pobranie aplikacji. Dzięki niej łatwo znajdziesz Eucharystię sprawowaną w języku polskim w Twoim najbliższym otoczeniu, niezależnie od Twojej lokalizacji. Zamieszczamy link do aplikacji DUSZPOLONIA.

  • SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE

W imieniu diakona stałego diecezji  Leeds Mariusza Bilskiego i małżonki Kasi Bilskiej zapraszam na Weekend podstawowy dla małżeństw 26-28.04.2024 w Hyning.

W oderwaniu od codzienności, przy zachowaniu tajemnicy rozmowy i bez recept, jak być “dobrym mężem”, “dobrą żoną” i jak powinno wyglądać “dobre małżeństwo”:

  • formę pogłębienia więzi małżeńskiej;
  • budowę większego zaufania między małżonkami;
  • praktyczne warsztaty dialogu bez układu: mówca – słuchacz;
  • odkrywanie tego, co w małżeństwie najważniejsze;

Kto może uczestniczyć?

Każde małżeństwo niezależnie od wieku, stażu, skali uczuć i problemów łączących lub dzielących małżonków.

Szczegóły na stronie: www.spotkaniamalzenskie.org.uk

  • KONGRES RODZIN POLONIJNYCH

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu umocnienie więzi rodzinnych i małżeńskich wśród Polonii – VII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 23 – 25 sierpnia 2024 roku w Brukseli. Kongres ten nosi tytuł: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju” i skupia się na promowaniu wartości rodzinnych. W trakcie Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w inspirujących wykładach i warsztatach.  Poruszane tematy obejmować będą między innymi budowanie i umacnianie dojrzałych relacji małżeńskich, efektywną komunikację i metody rozwiązywania konfliktów. Szczególną uwagę poświęcimy wychowaniu dzieci, w tym roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych, jak również sposobom pomocy naszym nastolatkom w pokonywaniu uczuć samotności i bezsensu.

Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania z ekspertami oraz innymi rodzinami polonijnymi, wymiany doświadczeń i zdobycia cennych wskazówek, które mogą wesprzeć nas w codziennym życiu.

Koszty: Koszt uczestnictwa w wydarzeniu zaczyna się od 91 euro.

Dojazd: Z Londynu kursuje szybki pociąg do Brukseli, co umożliwia łatwe i wygodne dotarcie na miejsce Kongresu.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Kongresie, do wcześniejszego planowania podróży oraz rezerwacji miejsc. Może to być wspaniała okazja do pogłębienia więzi rodzinnych, jak również do odwiedzenia Brukseli.

Dla zainteresowanych udziałem lub potrzebujących więcej informacji odsyłamy na stronę internetową Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii: www.pcmew.org

  • KURS O LITURGII I MODLITWIE

Zdrowa wiara wymaga wiedzy. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii wraz z Parafią w Londynie na Devonii zaprasza na kurs poświęcony Liturgii i Modlitwie chrześcijańskiej.

Tematyka Kursu: Liturgia – czym jest i czym nie jest, Liturgia i przestrzeń, Liturgia i czas, Chrzest i dynamika życia chrześcijańskiego, Sakramenty i sakramentalia, Eucharystia, Modlitwa jako dialog – jak usłyszeć Boga? Rozwój życia duchowego i rozwój modlitwy, od medytacji do kontemplacji – droga dla wybranych?

Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę teologiczną w tych tematach, a przez to móc także lepiej przeżywać swoją relację z Bogiem.

Kurs odbędzie się w Sali pod kościołem w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Londynie – Devonia (N1 8JJ) i potrwa trzy soboty 27.04, 25.05 i 22.06. Spotkania poprowadzą wykładowcy z Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej z Katowic.

Szczegóły na plakacie i na stronie: www.pcmew.org

(9) MARIAŃSKIE REKOLEKCJE STUDENCKIE (17-23 sierpnia 2024 r.)

Trudno czasem w polskich górach znaleźć odludne miejsce, w którym można doświadczyć spotkania z Bogiem na podobieństwo Mojżesza czy Eliasza. My takie znaleźliśmy i chcemy Cię do niego zaprosić. Zabierz Biblię, notatnik, buty górskie, możesz wziąć śpiwór, hamak i co chcesz – i przyjedź na mariańskie rekolekcje studenckie;) Będziemy czytać i smakować Słowo Boże, chodzić po górach, leżeć w hamakach, śpiewać, rozmawiać o tym, co Najważniejsze i po prostu BYĆ.

Rekolekcje SMAKiSŁOWA w Kubiesówce, w Beskidzie Żywieckim poprowadzą marianie: ks. Mateusz Turkowski MIC oraz ks. Tomasz Sadłowski MIC. Ważną osobą podczas wydarzenia będziesz TY. Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 600 zł.

Rekolekcje są (raczej) dla osób do 30-go roku życia 🙂 .

Link do formularza zapisów.