IV Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized

24 GRUDNIA 2023 R.

(1) Dzisiaj 24 grudnia. Msze święte IV niedzieli adwentu w godzinach 08:30, 10:00, 11:30 i 13:00. Nie będzie mszy o 14:30, 17:15 i 19:00. Wieczorem zapraszamy na msze wigilijne o godzinie 20:00 i 22:00 a także na Pasterkę o godzinie 24:00.

(2) W dzisiejszą niedzielę, w pierwszy i drugi dzień świąt nie ma spowiedzi.

(3) Jutro uroczystość Bożego Narodzenia, porządek mszy świętych tak jak w każdą niedzielę (8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00, 20:30). Podobnie w drugi dzień świąt w święto Św. Szczepana (wtorek), z tym, że nie będzie tego dnia mszy świętej o godz. 14:30 i o 20:30.

(4) W niedzielę 31 grudnia zapraszamy na godzinę 18:30 na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo kończące rok kalendarzowy.

(5) Przy stajence stoi specjalna choinka dla dzieci udekorowana słodyczami. Każde dziecko, które przyniesie wykonaną przez siebie ozdobę będzie mogło ją zawiesić na tej choince i zabrać wiszące już tam słodkości.

(6) Kancelaria parafialna będzie zamknięta do piątku 5 stycznia 2024 r. włącznie.

(7) W opłatki Bożonarodzeniowe można zaopatrzyć się w zakrystii.

(8) Przy wszystkich wyjściach z kościoła wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

(9) Od Nowego Roku ostatnią mszą świętą niedzielną będzie msza odprawiana o godz. 19:00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 20:30.

(10) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(11) W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2024 oraz w kolejny numer miesięcznika „OREMUS”.

(12) W biuletynie parafialnym umieściliśmy dłuższą informacje dotyczącą „Gift Aid” i bardzo prosimy, aby się z nią zapoznać. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę formę składania ofiar na kościół. Wymaga to jedynie wypełnienia deklaracji. Wszystkich, którzy wspierają już kościół w ten sposób, a w minionym roku zmienili adres lub telefon prosimy również o ponowne wypełnienie deklaracji z aktualnymi danymi. Deklaracje wyłożone są przy wszystkich wyjściach z kościoła. Wszyscy, którzy składają ofiary przez koperty „Gift Aid” są proszeni aby wziąć swoje kopertki na rok 2024. Kopertki są wyłożone w kartonach zgodnie z porządkiem alfabetycznym w bocznej zakrystii kościoła (tam gdzie znajduje się przejście do Kolumbarium).

(13) Na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przerywamy praktykę śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki.

(14) Osoby należące do Kółek Różańcowych zapraszamy do odbioru zestawu tajemnic różańcowych do odmawiania w roku 2024. Można to zrobić po mszy w zakrystii.